Тетяна Сушко: «Завдяки карантину розвиваю вже два напрямки своєї діяльності»

особисте фото Тетяни Сушко
особисте фото Тетяни Сушко

Покровська підприємниця під час карантину зайнялася виготовленням сертифікованих захисних медичних костюмів.


Уже багато років Тетяна Сушко є власницею виробничого цеху з ремонту та перетяжки м’яких меблів у Покровську.

Під час пандемії коронавірусу підприємниця впровадила в життя новий бізнес-виток у своїй діяльності.

Як вдалося розширити під час карантину свою бізнес-сферу та що цьому посприяло, Тетяна розповіла журналістці «Бізнес-Схід».

З настанням карантину, майже для всіх підприємців постало питання — де взяти гроші для того, щоб зберегти робочі місця на своєму підприємстві та заплатити податки. Та й взагалі вижити у цей складний час.

Спочатку Тетяна розпочала шити багаторазові захисні маски для своєї родини, знайомих, підопічних з товариства сліпих. Згодом стали продавати їх за мінімальною ціною. У той період усі текстильники намагалися допомогти у боротьбі з пандемією, виготовляючи захисні засоби.

Згодом підприємство Тетяни взяло участь у марафоні «Разом допоможемо більше — Стоп коронавірус», який організувала громадська організація з Краматорська. Голова текстильного кластера Донеччини Анна Петриченко запропонувала підприємниці взяти участь у цьому марафоні та долучитися до допомоги краматорським медикам.

«Для нас основним завданням було виконати великі об’єми в дуже короткі строки, — зазначає підприємниця. — За одну ніч переналаштували обладнання на нашому виробництві, бо воно було націлене на грубі меблеві тканини. Працювали до пізньої ночі, щоб встигнути виконати замовлення. У цьому проєкті нам допомогла місцева швейна фабрика “Веселка”, вони взяли на себе викройку, тому що мали необхідне обладнання. Спільними зусиллями, за три тижні, ми пошили більше ніж 25 тисяч одноразових захисних костюмів для медичних працівників Краматорська».  

Наступне велике замовлення надійшло від Покровської міської влади. Підприємству Тетяни замовили пошив 1900 захисних костюмів для медичних установ міста.

«Показавши керівництву Покровська наші костюми, отримали ще одне замовлення, — каже Тетяна Сушко. — Єдиною умовою було виготовляти костюми з великою щільністю тканини. Врахувавши всі побажання замовника, затвердили пробну одиницю та запустили верстат».

Треба зазначити, що підприємство Тетяни отримало важливий сертифікат якості на виготовлення медичних захисних костюмів, що дозволило їм працювати з державними установами.

Наразі, підприємство веде перемовини з керівництвом сусіднього Мирнограда щодо замовлення захисних костюмів для медперсоналу.

«Я вважаю, що у кожного підприємця за час карантину відбулося переосмислення щодо сфери його діяльності, — розповідає Тетяна Сушко. — Можу з упевненістю сказати, що це дало новий поштовх, так би мовити, друге дихання.

Наразі я розвиваю вже два напрямки своєї діяльності — це виготовлення і перетяжка м’яких меблів та виготовлення медичних захисних костюмів. І завдяки новому напрямку діяльності нам вдалося зберегти наш колектив у період карантину».

Зараз Тетяна розраховує на грантову підтримку від Програми ООН та нещодавно успішно захистила свій бізнес-проєкт. Підприємниця розраховує отримати нове розкроювальне обладнання, яке допоможе виробляти великий обсяг продукції.

«Я мрію отримати великий розкроювальний стіл. — ділиться Тетяна. — Завдяки цьому обладнанню ми зможемо виробляти одноразові медичні костюми за самою низькою ціною, а також виконувати індивідуальний пошив під кожного клієнта. І це дозволить створити ще два робочих місця на моєму підприємстві».