Прибуткова справа: на Донеччині фермер засіяв 3 гектари лікарськими травами

фото: Проєкт IOM Ukraine 
фото: Проєкт IOM Ukraine

Переселенець з Донецька завдяки Проєкту МОМ став успішним фермером.


Завдяки Проєкту IOM Ukraine переселенці мають змогу успішно розвивати власну справу. Історію Олександра розповідають на сторінці Проєкту у Фейсбук.

У Донецьку Олександр був бухгалтером і ревізором, але оселившись у Євгенівці Великоновоселківського району, зрозумів, що, по-перше, більше не хоче бути найманим працівником, а по-друге, душа лежить до роботи на землі. У землеробстві, виявляється, є багато простору для новаторства, і в цій сфері можна знайти унікальну нішу.

Як переселенець, Олександр узимку подав заявку в проєкт МОМ із розвитку самозайнятості, фінансований Бюро у справах населення, біженців та міграції Держдепартаменту США. Грантова допомога (дисковий культиватор та обприскувач) надійшла якраз вчасно, на початок весняних польових робіт.

Окрім звичних 10 га пшениці та 7 га соняшника, цього року фермер засіяв 3 гектари лікарськими травами: материнкою, козлятником лікарським, ехінацеєю пурпуровою, алтеєю лікарською та ромашкою.

Покупці на врожай уже є: трави замовляють заздалегідь, попит перевірено ще торік на менших обсягах. Олександр впевнений, що вирощування лікарських трав — справа прибуткова, і сподівається своїм прикладом та завзяттям «надихнути сусідів-односельців, щоб і вони спробували свої сили в цьому напрямі».