USAID підтримує малий та середній бізнес Сходу України під час пандемії

фото: Проєкт USAID
фото: Проєкт USAID

Проєкт USAID допомагає підприємцям Східної України адаптуватися до важких економічних умов у зв’язку з пандемією COVID-19.


Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України» сприяє розвитку малого і середнього бізнесу, у т.ч. малих і середніх підприємств (МСП), які працюють у контрольованих українською владою районах Донецької та Луганської областей, а також у Приазовському регіоні Запорізької області, зазначають на офіційній сторінці Проєкту у Фейсбук, передає «Бізнес-Схід».

Ця підтримка допомагає підприємствам адаптуватися до важких економічних умов, які початково виникли в результаті збройного конфлікту на Сході України, а нині стали ще складнішими після оголошення карантину у зв’язку з пандемією COVID-19.

Проєкт допомагає цілій низці фермерів, бджолярів та інших МСП регіону знайти нові ринки, розвинути механізми онлайн-маркетингу і збуту продукції, а також вдосконалити логістику роботи в онлайн-режимі. Частиною цих заходів проєкту є допомога визначеним МСП у розбудові виробничого потенціалу для виготовлення медичної продукції – зокрема, захисних масок і апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ), яких нині не вистачає передусім у Східній Україні.

Недавнім прикладом такої діяльності проєкту є допомога одному з підприємств Донеччини у налагодженні співпраці з інженерами, які працюють у Києві та Львові, з метою переоснащення підприємства для того, щоб розпочати ремонт і виробництво апаратів ШВЛ.

Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України» у співпраці з Українським Жіночим Фондом та центрами професійного розвитку надає допомогу у проведенні онлайн-навчання і консультування тих жінок, які бажають поліпшити свої економічні можливості та отримати нагоду для особистого розвитку, створення власної справи чи розбудови вже діючого бізнесу.

Після оголошення карантину у зв’язку з пандемією COVID-19, підприємства по всій Східній Україні відчули різке зменшення обсягів ринку, а багато з них були змушені перейти до нових моделей надання послуг. Ця ситуація підриває можливості для поступу регіону в напрямку самостійності та має непропорційно високий вплив на вразливі суспільні групи.

Аби допомогти підприємцям під час пандемії розвивати бізнес-послуги в онлайн-режимі та забезпечити зайнятість жінок, проєкт «Економічна підтримка Східної України» надає тим підприємствам, які створюють робочі місця для учасниць навчальних програм, гранти для вдосконалення технологій чи бізнес-послуг.

Партнер проєкту – громадська організація «Глобальний договір» – розробила програму онлайн-навчання, яка допомагає представникам вразливих груп отримати фахові навички у сфері ІТ, що користуються попитом на ринку. На сьогодні у програмі зареєстровано 2500 учасників; їм надається допомога у розвитку цифрових навичок, які забезпечують нагоди для дистанційної зайнятості та отримання висококваліфікованої роботи.

Багато з тих східноукраїнських жінок, які за допомоги проєкту пройшли навчання з розвитку бізнесу, вже створили нову власну справу чи перевели діючий бізнес в онлайн-режим. Приклади ініціатив, започаткованих жінками за підтримки USAID, включають виготовлення захисних масок, медичних костюмів та еко-сумок, створення сервісів доставки їжі, виробництво органічних цукерок, а також переведення в онлайн-режим роботи школи іноземних мов для дітей.

Світлана Коротун – підприємниця, яка має у Краматорську ательє з виготовлення одягу – різко змінила напрям діяльності свого підприємства: від пошиття весільних суконь вона перейшла до виробництва засобів індивідуального захисту від COVID-19.

USAID надало підприємству пані Коротун нове комп’ютерне програмне забезпечення та виробниче обладнання, що дозволило обслуговувати більше клієнтів по всій території країни. Окрім того, підприємниця вже налагодила зв’язки з іншими виробниками свого регіону, завдяки чому змогла додатково розширити обсяги виробництва.