• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • ФОП припинив діяльність: коли подається звіт та сплачується єдиний внесок

ФОП припинив діяльність: коли подається звіт та сплачується єдиний внесок

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Алгоритм закриття ФОП.


Головне управління ДПС повідомляє, що у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності страхувальників, зазначених у п. 2 розділу ІІІ Порядку № 435, такі особи зобов’язані подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 10 розділу ІІІ Порядку № 435).

Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна» формують та подають до контролюючого органу страхувальники, зазначені у п. 2 розділу ІІІ Порядку № 435, – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 11 розділу ІІІ Порядку № 435).

Відповідно до п.п. 1 п. 13 розділу ІV Інструкції № 449 для платників, зазначених у п.п. 3 п. 1 розділу II Інструкції № 449, останнім періодом, за який необхідно обчислити та сплатити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення.

Єдиний внесок сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання Звіту із зазначенням типу форми «ліквідаційна».

Чек-лист по закриттю ФОП:

Подати заяву держреєстратору. Зробити це можна особисто, через посередника або онлайн через сервіс «Онлайн-будинок юстиції». За законом заяву розглядають протягом одного робочого дня, і держреєстратор вносить до реєстру запис про припинення діяльності.

Якщо підете до держреєстратора особисто, можете попросити документ, що підтверджує закриття, з печаткою та підписом. Статус свого ФОП можна відстежувати на сайті Мін’юсту.

З моменту реєстрації припинення діяльності вам припинять нараховувати податкові зобов'язання.

Коли знімуть із обліку в податковій. Дата отримання від держреєстратора відомостей про припинення підприємницької діяльності — це дата зняття з обліку в податковій.

Єдинників мають виключити з реєстру платників єдиного податку автоматично. Але цього можуть не зробити, обов'язково перевіряйте. У деяких податкових досі просять окремо подати заяву про відмову від спрощеної системи. Власникам РРО треба подати заяву про анулювання його реєстрації.

Зараз заяву можна подати онлайн через сервіс податкової «Єдине вікно» (код форми — F/J 0102003).

Наступний етап — подати ліквідаційну звітність у податкову за період роботи до закриття та сплатити податки.

Строк подання:

У єдинників, на думку податкової, — у строки для квартальної звітності: протягом 40 календарних днів після закінчення кварталу. У формі декларації немає поля для відмітки «ліквідаційна», тому подаєте декларацію зі статусом «звітна». У будь якому випадку не затягуйте з поданням звітності.

Підприємець на загальній системі. Подає декларацію про майновий стан і доходи, в тому числі Додаток Ф2. На це приділяється 30 календарних днів із дати припинення діяльності.

Звіт із ЄСВ № Д5 подається з відміткою «ліквідаційний».

Заплатити податки і заборгованість, якщо є. Із ЄСВ, єдинникам — із ЄП, загальносистемникам — із ПДФО й військового збору. 

Будьте пильні зі сплатою податків за останній місяць роботи. Якщо подали заяву в останній день місяця, запис до реєстру могли внести на початку наступного місяця. А отже, за цей місяць вам потрібно сплатити ЄСВ. Обов'язково перевірте дату запису припинення діяльності в реєстрі.

Звірка з податків. Уважно поставтеся до цього, адже колишні ФОП отримують повідомлення від податкової про заборгованість і штрафи з підприємницьких податків.

А ще, якщо ви вирішите повторно зареєструватися ФОП, вас не зареєструють через податкову заборгованість.

Як перевірити, чи є заборгованість: у кабінеті платника вкладка «Стан розрахунків з бюджетом». Особисто зробити звірку в податковій.

Закрити підприємницькі рахунки в банку. Крайній строк для цього не встановлений. Можете роздрукувати виписку за операціями за останні три роки й попросити менеджера банку поставити печатку й підпис.

Перевірка податкової. Ви можете написати заяву про проведення перевірки, а можете і не писати — це ваше рішення, і примушувати вас ініціювати перевірку інспектор не має права. Але в будь-який момент вас можуть викликати на аудит підприємницької діяльності, втім, можуть і не викликати.

Ключ ЕЦП. Не поспішайте блокувати електронний підпис. Він знадобиться вам для підписання ліквідаційних звітів. І для того, щоб переглядати дані в кабінеті платника. Також ви можете використовувати його як звичайна фізособа, для доступу до різних державних сервісів.

До того ж ви можете захотіти зареєструвати ФОП повторно, а з ЕЦП це можна зробити онлайн.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • ФОП припинив діяльність: коли подається звіт та сплачується єдиний внесок