• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Підприємці Сходу України можуть отримати консультаційну підтримку від Проєкту USAID

Оновлено порядок надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Працівники в "карантинних" відпустках зможуть отримувати допомогу по частковому безробіттю.


Уряд постановою від 15.07.2020 № 600 оновив Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Зміни набули чинності з 16 липня.

Тепер допомогу можуть отримувати:

працівники, які втратили частину заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) діяльності;

працівники, які отримують оплату часу простою відповідно до статті 113 КЗпП (крім періоду освоєння нового виробництва (продукції);

працівники, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати відповідно до пункту 3-1 частини першої статті 25 та статті 26 Закону України „Про відпустки” (крім осіб, які отримують пенсію);

ФОП, які є застрахованими особами (крім осіб, які отримують пенсію) та не отримують допомогу по частковому безробіттю на період карантину як працівник.

Допомогу можуть отримувати роботодавці, у тому числі фізичні особи-підприємці, які є застрахованими особами, із числа суб'єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину та у разі сплати ЄСВ протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.

Розмір допомоги встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові відповідного розряду. Розмір допомоги не може перевищувати розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

Роботодавець або фізична особа-підприємець, який є застрахованою особою, може звернутися за отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) виробництва.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Підприємці Сходу України можуть отримати консультаційну підтримку від Проєкту USAID