• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Підприємці Сходу України можуть отримати консультаційну підтримку від Проєкту USAID

“Овочі Станичників”розширили географію постачання за сприяння Проєкту USAID

фото:Проєкт USAID
фото:Проєкт USAID

Томати зі станиці Луганської продають на ринках Києва, Одеси та Східної України.


За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” сільськогосподарський кооператив “Овочі Станичників” (Станиця Луганська, Луганська область) налагодив постачання тепличних овочів на локальні ринки Східної України, Києва, Харкова та Одеси, зазначається на сторінці у Фейсбук Проєкту.

Цього тижня томати чері, а також круглі червоні, рожеві, жовті, огірки кооператив “Овочі Станичників” продовжив постачати на ринки Бахмута, Сєвєродонецька, Харкова і до локальної мережі супермаркетів “Сім’я”.

“Ми стежимо за цінами на ринках. Зараз вигідніше продавати овочі на Сході України, на локальних ринках. Нам вдалося налагодити кооперацію з приватними підприємцями — власниками овочевих лавок, місцевих ринків. Кожен з них бере по 500-600 кг на тиждень. І покупець у виграші від такої співпраці – адже він має свіжий і якісний товар, який зібрали з грядки кілька годин тому”, - розповіла співзасновниця кооперативу Маріанна Нещерет.
Щовечора на спільній нараді у кооперативі обговорюють, яке мають замовлення і хто яку кількість помідорів дає.

“Наші стосунки будуються на довірі та співпраці. Ми домовляємося, кому у першу чергу треба зібрати врожай, бо помідори не будуть чекати. Наприклад, ми маємо замовлення на 500 кг, а в наявності 1 тона. Першими будуть здавати ті, хто не збирав кілька днів. Усі в кооперативі рівні між собою”, - поділилася Маріанна.

Фахівці Проєкту USAID допомогли Станичникам значно розширити географію постачання цього року.

“Торік ми почали постачати томати кооперативу “Овочі Станичників” до мережі супермаркетів Києва. Цьогоріч ми знайшли кілька нових покупців на ринках Києва, Харкова. Але нашою задачею було організувати постачання на локальні ринки Східної України. Щодня Станичники відвантажують 5-6 тонн овочів саме на локальні ринки. Це спрощує логістику, покупці зранку можуть придбати товар, який був зібраний кілька годин тому. У цьому сезоні близько 400 тонн овочів поставили до мережі супермаркетів “Сім’я”, - сказав спеціаліст аграрного сектору Проєкту USAID Олександр Карельсон.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Підприємці Сходу України можуть отримати консультаційну підтримку від Проєкту USAID