• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Для Кабміну підготували ініціативи щодо підтримки малого та середнього бізнесу

Мінекономіки посилює підтримку малого і середнього бізнесу

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Допомога підприємцям: ринок збуту та альтернативні способи фінансування.


Урядовий портал повідомляє про створення онлайн-платформи «Факторинг Хаб». 

Метою проєкту є розширення ринку збуту продукції малого бізнесу через участь у публічних закупівлях, розвиток альтернативних способів фінансування та розвиток автоматизованих онлайн-платформ.

Детально про проєкт:

1. Розширення ринку збуту продукції малого бізнесу через участь у публічних закупівлях. Мова передусім про бізнес, який зараз не розглядає публічні закупівлі як ринок збуту через неприйнятність умов розрахунків (60+днів), неможливість таким чином кредитувати замовника та обмежений доступ до банківського кредитування обігового капіталу особливо зараз в період кризи, спричиненої пандемією COVID-19.

2. Розвиток альтернативних способів фінансування. Торгове фінансування та факторинг є типовим рішенням доступу до фінансування обігового капіталу в межах здійснення торгівельних операцій, частка якого в Україні залишається вкрай низькою. Факторинг найбільш ефективний для малих підприємств, які відчувають фінансові труднощі у зв'язку з несвоєчасним погашенням боргів замовниками та обмеженістю інших доступних джерел фінансування.

Частка факторингу у ВВП України становить приблизно 0,3%, в Словенії 2,77%, Туреччині 4,58%, Болгарії 5,79%, Литві 7,17%, Польщі 9,52%, Великобританії 13,93% (експертна оцінка).

Безрегресний факторинг, який просувається в межах проекту, дозволяє постачальнику відступити банку дебіторську заборгованість покупця та отримати оплату за постачання буквально за кілька днів у спосіб та вартість більш привабливі порівняно із банківським кредитом.

3. Розвиток автоматизованих онлайн-платформ. Онлайн-платформа дозволяє підприємцю (постачальнику) подати заявку на участь у публічних закупівлях та отримати пропозиції безрегресного факторингу від банку. МСП залишає за собою право прийняти чи відхилити запропоновані банком умови безрегресного факторингу. Завдяки інформації про платіжну дисципліну замовників та інтеграцію відкритих даних системи Prozorro банк витрачає мінімум ресурсів для оцінки кредитного ризику замовника.

Пропозиція банку передбачає надання саме безрегресного факторингу, коли банк приймає на себе ризики несплати з боку замовника, та передбачає отримання фінансування - до 98% від суми угоди без вимоги додаткового забезпечення та 100% отримання послуги онлайн. Участь у платформі є безкоштовною для МСП та замовників.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Для Кабміну підготували ініціативи щодо підтримки малого та середнього бізнесу