• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • ВИДЕО. «Мы нашли свою уникальную нишу»- краматорские «айтишники» о развитии IT-бизнеса на Донбассе

В Україні хочуть змінити оподаткування IT-компаній

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Кабмін повинен розробити законопроєкти, спрямовані на розвиток вітчизняної IT-галузі.


Зеленський поставив завдання уряду розробити та винести на розгляд ВР законопроєкти, спрямовані на розвиток IT-індустрії в Україні, повідомляє Мінфін.

Кабінет міністрів спільно з представниками держорганів, бізнес-асоціацій, незалежних експертів і нардепів повинен в тримісячний термін розробити і винести на розгляд парламенту законопроєкти, спрямовані на розвиток вітчизняної IT-галузі.

Як уточнює Мінцифри, указом президента уряд в тримісячний термін має розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроекти щодо:

- спрощення оподаткування;

- лібералізації трудових відносин;

- посилення захисту від неправомірного втручання в роботу IT-компаній.

Зокрема, на законодавчому рівні повинні бути визначені тимчасові особливості оподаткування заробітних плат IT-фахівців, які перебувають у трудових відносинах з IT-компаніями, для встановлення ефективного рівня податкового навантаження та сприяння детінізації сфери оплати праці та підвищення конкурентоспроможності вітчизняних IT-компаній на зовнішньому ринку.

У Мінціфри уточнили, що ці законопроекти стануть основою для запуску «Дія.Сіті», а названі переваги будуть доступні для резидентів цифровий бізнес-країни.

Крім того, згідно з указом, уряд повинен забезпечити удосконалення процедур отримання IT-фахівцями, які є іноземцями або особами без громадянства та іммігрують в Україну, дозволу на імміграцію і отримання роботодавцем (IT-компанією) дозволу на роботу іноземців та осіб без громадянства.

Відповідний указ № 371/2020 гарант підписав 3 вересня.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • ВИДЕО. «Мы нашли свою уникальную нишу»- краматорские «айтишники» о развитии IT-бизнеса на Донбассе