• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Перевірки бізнесу Донеччини забезпечили надходження до бюджету майже 43 млн грн

На Донеччині ІТ-спільнота об’єдналась в технокластер

Фото – Донецька обласна державна адміністрація
Фото – Донецька обласна державна адміністрація

У Краматорську створили Східноукраїнський технокластер.


Представники ІТ-сектору об’єдналися у кластер задля втілення масштабних проєктів, розвитку ІТ-спільноти Донеччини та формування спільного бачення розвитку ІТ-галузі на Сході України, зазначає Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України” .

До Східноукраїнського технокластера увійшли ІТ-компанії Краматорська: товариство з обмеженою відповідальністю “Ареал девелопмент”, “Юнітлаб” та підприємці міста, які працюють в ІТ-галузі.

У найближчих планах технокластера — запуск соціального проєкту “Мій лікар”, програмних рішень з використанням штучного інтелекту для підприємств ЖКХ, освітній проєкт “ІТ-Пісочниця”, а надалі – організація стартап-інкубатора і створення обласного технопарку UNIT-Cіті для ІТ-ком’юніті.

“Зараз наша компанія працює над створенням додатку, щоб люди передавали онлайн показання до житлово-комунальних організацій. Наші партнери працюють над створенням штучного інтелекту – розпізнаванням цих показань. Для цього потрібна кооперація. Саме тому ми вирішили об’єднатися в ІТ-кластер. Це дає більші можливості – і стосовно розвитку компанії, і в цілому Краматорська. Я вірю, що місто змінюватиметься, коли молоді люди бачитимуть перспективу тут, вони не залишатимуть Краматорськ у пошуках кращої роботи”, - сказав співзасновник компанії “Ареал девелопмент” Павло Зайцев.


У перспективі кількість учасників ІТ-спільноти Краматорська може бути розширеною. Також до спільної роботи запрошують представників вищих навчальних закладів міста, які готують спеціалістів ІТ-напрямку.


У заході взяли участь перший заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Мороз, директор департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин Оксана Головко, начальник відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення Володимир Білокопитий, менеджер з розвитку програми Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” Володимир Моісєєв.


Наступного тижня планується підписання Меморандуму про співпрацю ІТ-компаній Краматорська з Проєктом USAID “Економічна підтримка Східної України”. Надалі Проєкт USAID сприятиме розвитку ІТ-спільноти Сходу України та втіленню різноманітних проєктів.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Перевірки бізнесу Донеччини забезпечили надходження до бюджету майже 43 млн грн