• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Перевірки бізнесу Донеччини забезпечили надходження до бюджету майже 43 млн грн

Мінцифра готує пільгові умови для ІТ-компаній

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Які пільги для IT-компаній готують у Мінцифри.


У Мінцифри готуються впроваджувати ряд пільгових умов для IT-компаній-резидентів віртуальної бізнес-країни Дія.City. Про це повідомив у Фейсбуці міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Що запропонують

За словами міністра, зараз в Мінцифри готують законопроєкт про віртуальну економічну зону, який буде визначати її органи управління, правовий режим її існування та статус резидентів.

Крім цього, планують внести зміни до трудового законодавства і в Податковий кодекс для компаній-резидентів Дія.City, відповідно до яких будуть встановлені ПДФО на рівні 5% і мінімальний ЄСВ.

«Залишимо податкові умови для IT-фахівців, які вони мають при оформленні як ФОП», — пояснив Федоров.

Разом із цим у відомстві ініціюють введення податку на виведений капітал для компаній — ставка 10% при виведенні дивідендів або 15% прирівняних до них платежів.

Також планують внести зміни до Кримінально-процесуального кодексу, завдяки яким буде мінімізовано тиск із боку держави на резидентів Дія.City.

Про проєкт Дія.City

На початку червня Мінцифри анонсувало старт проєкту Дія.City — першої у світі віртуальному бізнес-країни. Мета проєкту — створити сприятливі умови для розвитку інноваційного та технологічного бізнесу.

Передбачається, що до 2025 року в Україні буде створено додатково понад 450 тис. робочих місць. Проєкт залучить в IT-галузь понад $11,8 млрд. Планується, що проєктом зацікавляться українські та міжнародні IT-компанії, інвестиційні фонди, стартапи, організації в галузі освіти.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський у вересні 2020 року підписав Указ «Про заходи щодо створення сприятливих умов для розвитку IT-індустрії в Україні».

За дорученням Президента, Кабмін протягом трьох місяців має розробити і внести на розгляд ВР ряд законопроєктів щодо спрощення оподаткування, лібералізації трудових відносин і посилення захисту від неправомірного втручання в роботу компаній зі сфери інформаційних технологій.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Перевірки бізнесу Донеччини забезпечили надходження до бюджету майже 43 млн грн