• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Перевірки бізнесу Донеччини забезпечили надходження до бюджету майже 43 млн грн

«Сади Донбасу» проходять сертифікацію для експорту яблук за кордон

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Підприємство Донеччини отримує cертифікат Global Gap для роботи на експорт.


За сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» на підприємстві «Сади Донбасу» (Донецька область) 6-7 вересня тривав аудит для отримання сертифікату GlobalG.A.P.

Це сертифікат міжнародного зразка, який дає підприємству можливість експортувати свіжі фрукти та овочі в країни Європейського Союзу, є гарантією безпеки продукту для споживачів роздрібних мереж.

Підготовка почалася три роки тому, коли у «Садах Донбасу» вирішили, що потрібно розвиватися не лише на внутрішньому, а і зовнішньому ринках.

«Три роки тому ми почали думати про експорт, для цього потрібен сертифікат Global Gap. На підприємстві ми готувалися до цього. Від переобладнання робочих місць до котролю за якістю води, грунту і добрив. Це була велика робота, Проєкти USAID “Підтримка аграрного і сільського розвитку” та “Економічна підтримка Східної України” допомагали нам у цьому, надаючи фахові консультації. Зараз очікуємо на позитивний результат аудиту. Маючи сертифікат, будемо більш упевнено почувати себе на міжнародних переговорах і пропонувати свою продукцію потенційним клієнтам», - розповів фінансовий директор ТОВ «Сади Донбасу» Сергій Остапець.

«Перше, про що питають закордонні партнери – це товар, друге – cертифікат Global Gap. Цей документ означає, що підприємство виготовляє і продає якісну і безпечну продукцію, дотримується усіх стандартів і вимог до вирощування, зберігання продукту (яблук) і його транспортування. Щоб отримати цей сертифікат, у “Садах Донбасу” готувалися – перебудували деякі бізнес-процеси, покращили вимоги до агротехнологічної обробки, обліку та зберігання, екологічні норми. Під час сертифікації незалежні аудитори також проводили інтерв’ю з працівниками, питали про їхню роботу, обов’язки, стосунки у колективі», - сказав консультант Проєкту USAID Олексій Кузьменко.

Зараз на підприємстві мають попередні позитивні висновки щодо сертифікації. Остаточний результат аудитори повідомлять до кінця вересня.

Зараз на підприємстві почали збирати врожай-2020. У «Садах Донбасу» яблука вирощують на території у 260 гектарів.

Нагадаємо, у квітні цього року «Сади Донбасу» вперше здійснили поставку партії яблук до Катару.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Перевірки бізнесу Донеччини забезпечили надходження до бюджету майже 43 млн грн