ПДВ для бізнесу у сфері креативних індустрій та культури знижено

фото:
фото: "Вчасно"

Рада прийняла за основу законопроєкт про зниження ставки ПДВ до 7% для представників культури, туризму і креативних індустрій.


Верховна Рада в першому читанні прийняла президентський законопроєкт про зниження ставки податку на додану вартість (ПДВ) до 7% для представників культури, туризму і креативних індустрій, повідомляють на офіційному сайті ВРУ.

«За» прийняття за основу законопроєкту №3851 проголосували 273 народних депутатів.

«Оскільки в нашій сфері переважно працюють в офлайні та в онлайн перейти надзвичайно складно, тому ми вважаємо, що театральні, оперні, балетні, музичні, концертні, інші уявлення, постачання фільмів і так далі можуть обкладатися ставкою ПДВ в розмірі 7%», - зазначив міністр культури Олександр Ткаченко.


Він додав, що законопроєкту пропонується встановити ставку ПДВ на рівні 7% для операцій з постачання послуг тимчасового розміщення, що надаються готелями, зважаючи на надзвичайно великих витрат, які понесла ця сфера через карантин.

Проєкт закону передбачає:

-звільнення від податку на прибуток підприємств та ПДФО культурних грантів, наданих для проектів і програм у сфері культури, туризму та в секторі креативних індустрій;

-пільгову ставку ПДВ у розмірі 7% для більшої доступності театральних вистав та постановок, виступів мистецьких колективів, артистів, а також виставок, кінематографічних прем’єр, екскурсій у музеях та зоопарках, культурно-мистецьких заходів тощо;

-зниження до 7% ПДВ на розповсюдження та показ фільмів, адаптованих в україномовній версії інклюзивного призначення, а також зі спеціальними українськими субтитрами;

-від 2023 до 2025 року – тимчасове звільнення від ПДВ послуг з розповсюдження та показу національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України та адаптованих в україномовній версії;

-звільнення від ПДВ ввезення в Україну товарів, що є національною кінематографічною спадщиною, та продовження до 2025 року звільнення від ПДВ операцій з постачання та виробництва національних фільмів.

Знижена ставка ПДВ для культурних і креативних індустрій для стимулювання попиту в цих галузях існує в багатьох країнах Європи та світу. У Франції, Іспанії та інших країнах Євросоюзу це дає додатковий поштовх розвитку культури, особливо в умовах кризи.