• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Вперше в Україні: на Донеччині провели масштабний онлайн-екскурс для шукачів роботи

На Луганщині запустили проєкт з підтримки місцевих товаровиробників

фото організаторів проєкту
фото організаторів проєкту

У семи громадах Луганської області реалізується проєкт «Вироблено на Луганщині. Луганщина Моя».


У семи громадах Луганської області (Сєвєродонецька, Попаснянська, Щастинська, Рубіжанська, Кремінська, Троїцька, Білокуракинська) впроваджується проєкт «Підтримка місцевих товаровиробників. Вироблено на Луганщині. Луганщина Моя», який реалізується ГО «Кремінська бізнес-асоціація» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» в межах національного проєкту «Децентралізація» та Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу. Партнерами проєкту виступають Департамент міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської ОДА та органи місцевої влади вищезазначених громад.

Андрій Сімонов, голова ГО «Кремінська бізнес асоціація» розповів детально про проєкт.

Ідея створення проєкту.

Ідея виникла ще взимку 2020 року. Нас надихнув проєкт «Купуй Галицьке. Вироблено на Львівщині», який проводиться з 2017 року. На Львівщині до подібної акції вже залучено 160 магазинів. Унаслідок чого товарообіг місцевої продукції у середньому виріс на 9%, окремі товаровиробники збільшили продажі до 40%. Тож, поспілкувавшись з представниками Львівської облдержадміністрації, разом зі спеціалістами відділу промоції та інноваційного розвитку Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської облдержадміністрації почалася співпраця над ідеєю. Ми почали працювати над концепцією проєкту, який стане прийнятним та доступним для Луганщини.

Для цього вирішили об’єднати ідею популяризації продукції місцевих виробників та створення позитивного іміджу бренду Луганської області ЛуганщинаМоя. До того ж, ми провели попереднє дослідження і з’ясували, що у торгівельних мережах представлено вкрай мало місцевих виробників. На прилавках магазинів можна знайти помідори з Туреччини, картоплю з Єгипту, часник з Китаю, мед з Черкас, шкарпетки з Житомира, ковбаси та молочну продукцію із Західної України, коли поряд є дуже багато місцевих виробників з якісною продукцією, у яких є проблеми з ринком збуту.

Основні цілі проєкту

Підтримати та популяризувати місцевих товаровиробників шляхом створення позитивного іміджу, збільшити рівень упізнаваності місцевих виробників у торговельних мережах та магазинах, а для цього виготовити яскраві жовті стопери для покупців. Вони яскраві і одразу помітні.

Потрібно також збільшити виробництво та реалізацію продукції місцевих виробників, що сприятиме зростанню надходжень до бюджетів всіх рівнів. Проєкт дає унікальну можливість споживачеві обрати найкращу продукцію, також це великий крок для самих магазинів, адже вони допомагають місцевим виробникам продавати більше і таким чином розвиватись.

У межах проєку плануємо створити виставковий стенд виробників області для участі у виставково-ярмарковій діяльності, передбачена закупівля виставкового обладнання (Pop-up стенд, банери, буклетниці, стійки для промо продукції для заочного представлення бізнесу на виставкових заходах). У подальшому плануємо просувати бренд області та створювати позитивний імідж Луганщини.

Які активності проводяться в межах проєкту?

Маркуємо стелажі з продукцією виробників Луганщини яскравими наліпками, проводимо інформаційну кампанію щодо реалізації проєкту серед місцевого населення (виступи на телебаченні, реклама у транспорті, динамічних скролерах, реклама у газетах, соціальних мережах, зовнішня реклама). Викладаємо на сторінці проєкту максимальну кількість фото з продукцією місцевих виробників для ознайомлення населення. І, безперечно, це викликає надзвичайне зацікавлення та позитивні відгуки. Люди цікавляться місцевою продукцією, запитують контакти підприємців або де можна придбати різноманітні вироби. Найбільшою популярністю користуються вироби із меду, сири, товари handmade, побутова хімія.

Крім того, формуємо каталог «Комерційні пропозиції виробників Луганщини» (електронний та друкований варіанти), який будемо поширювати серед магазинів, торгівельних мереж та під час участі у виставкових заходах. До речі, до роботи над проєктом залучаємо тільки місцеві рекламні агенства та дизайнерівз Луганщини!

Цей проєкт 5 вересня презентували на «Фестивалі думок 2020» у Сєвєродонецьку. Під час фестивалю відвідувачі заходу могли ознайомитися з рекламною продукцією виробників Луганщини біля інформаційних стендів (ТОВ «Попаснянський хлібокомбінат», ПСП «Агрофірма Привілля», пасіка «Медове джерело», пасіка «Своя пасіка», «М’ясосфера», СОК «Овочі Станичників», ТОВ «Завод фруктово-мінеральних вод «Айдар плюс» тощо), дізнатися про проєкт та навіть поласувати смачними екочіпсами від Тетяни Герасимової.

Крім того, у межах дискусії «Чи є дієвим процес позиціонування Луганщини?» Олена Кіяшко, головний спеціаліст Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин ознайомила учасників дискусії з проєктом та основним переліком товарів, які виробляють у Луганській області. Проєкт представимо в онлайн форматі на бізнес-виставці «Схід-Експо 2020» 21-22 жовтня у Києві.

Чи багато магазинів вже долучено до проєкту?

У Сєвєродонецьку вже долучено 18 магазинів, у Щасті – 16, у Попасній – 7 у Троїцькому – 2, у Рубіжному – 2, у Лисичанську – 1. В інших громадах робота триває. Нам допомагають волонтери, небайдужі мешканці та підприємці.

Волонтери громадської організації пропонують магазинам та підприємцям долучитися до проєкту, деякі представники бізнесу звертаються до нас зі своїми пропозиціями співпраці, багато хто нас знаходить у соціальній мережі Фейсбук (сторінка проєкту у соціальних мережах – https://cutt.ly/rfGbgif). Наразі проводимо перемовини з торгівельними мережами «Сім’я», «Сільпо» та «Велика кишеня».

Яку місцеву продукцію можна знайти на поличках магазинів?

Молочну продукцію, у тому числі сири, масло, а також борошно, макаронні вироби, печиво, кондитерські вироби, м'ясо, напівфабрикати, овочі та фрукти, пиво, оцет, соняшникове насіння, олію, ковбаси, воду та безалкогольні газовані напої, хлібобулочні вироби, перепелині яйця, мед, побутову хімію, сувенірну продукцію, колготи, шкарпетки, верхній дитячий одяг, клей тощо.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Вперше в Україні: на Донеччині провели масштабний онлайн-екскурс для шукачів роботи