Тестування працівників на COVID-19: чи нараховується ЄСВ

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Особливості сплати єдиного соціального внеску при тестуванні працівників на коронавірус.


Державна податкова служба роз'яснює, чи є базою нарахування ЄСВ сплачені роботодавцем закладу охорони здоров'я кошти у вигляді матеріальної допомоги на медичне обслуговування працівника за тестування на COVID-19.

Так, базою нарахування ЄСВ для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату.

Перелік видів виплат, на які не нараховується ЄСВ затверджений постановою від 22 грудня 2010 року № 1170, згідно з п. 13 розд. I якого єдиний внесок не нараховується на витрати на оплату послуг з лікування працівників, які були надані установами охорони здоров'я.

Відповідно до ст. 3 Основ законодавства України про охорону здоров'я медичне обслуговування — діяльність закладів охорони здоров'я та фізичних осіб-підприємців, які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію в установленому законом порядку, у сфері охорони здоров'я, що не обов'язково обмежується медичною допомогою, але безпосередньо пов'язана з її наданням.

Таким чином, сплачені роботодавцем закладу охорони здоров'я кошти у вигляді матеріальної допомоги на медичне обслуговування працівника за тестування на коронавірусну хворобу (COVID-19) не є базою нарахування єдиного внеску.