• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Ведення книги обліку розрахункових операцій в електронному вигляді не передбачено

Від 51 тис. грн: підприємців штрафуватимуть за ненадання документів про походження товарів

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

За ненадання документів про походження продукції підприємців штрафуватимуть від 51 тисяч гривень.


Про це в ефірі «Українського радіо: Суми» повідомила головна спеціалістка ринкового та метрологічного нагляду Держпродспоживслужби в Сумській області Ірина Мішукова, розповідають на suspilne.media.

Мова йде про нехарчові товари. За її словами, штраф застосовуватимуть тоді, коли суб'єкт господарювання не надає органу державного ринкового нагляду документи про походження продукту.

«Він може бути оштрафований на суму 51 тис. грн за кожний вид продукції. Обов'язково повинен бути відстежений ланцюжок», - сказала вона.

Ця сума є найменшою, говорить начальник управління захисту споживачів головного управління Держпродспоживслужби в області Володимир Єщенко. «Це - найнезначніший розмір штрафу. За різні порушення він може складати 68 тис. грн, 100 тис., 340 тис. і т.д.», - зазначив він.

За словами Ірини Мішукової, Держпродспоживслужба перевірятиме характеристики продукції в торговельних залах, складських приміщеннях, місцях, де розташовуються ярмарки, а також у всіх будівлях, де суб'єкти господарювання зберігають продукцію і реалізують її.

«На наш запит вони мають надавати документацію, за якою можна дізнатися інформацію про постачальника та суб'єкта господарювання, якому було поставлено продукцію», - говорить вона.

Мова йде про товарно-супровідну документацію, договори на закупівлю тощо.

Відсутність документів про походження продукції не є визначальним фактором для накладення штрафу. Про це розповіла в своєму відеозверненні аудиторка Анна Клецова.

За її словами, він застосовується до тих, хто продає продукцію, яка є несе загрозу або не відповідає встановленим вимогам.

«Треба довести, що той товар, який ви реалізуєте, є небезпечним, але якщо це не підтверджено, штраф за кожну позицію не застосовують», - зазначає вона.

Також додає, що потрібно стежити за тим, щоб на кожному товарі були етикетки, маркування українською мовою про склад тощо.

«Якщо у вас продукція підлягає сертифікації, ви повинні теж мати відповідний документ», - зазначила експертка.

Зміни в законодавстві дадуть можливість перевіряти великі торговельні мережі, розповів Володимир Єщенко.

«Раніше штраф за недопуск до перевірки наших фахівців складав 340 грн. Наприклад, у супермаркетах нас просто зустрічали з чеком на цю суму. Таким чином, не давали можливості виконати свої функції», - підсумував він.

Нагадаємо, зміни до Закону «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» вступили в дію 3 липня.

Раніше за введення в обіг продукції, яка має ризик, та не відповідає встановленим вимогам, накладали штраф у розмірі 1 500-3000 неоподатковуваних мінімумів громадян.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Ведення книги обліку розрахункових операцій в електронному вигляді не передбачено