• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Кабмін дозволить виробникам засобів індивідуального захисту експортувати продукцію

Тетяна Несчетна: «Після 2014 року втратила 80% ринку, але не опустила руки»

фото: Проєкт USAID
фото: Проєкт USAID

Підприємниця з Луганщини розвиває власну пекарню.


За сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» (Проєкт USAID) сто жінок-підприємниць із сільської місцевості Донецької і Луганської областей взяли участь у навчанні за проєктом «Скорочення гендерної нерівності серед жінок сільського населення шляхом підвищення компетенцій у сфері підприємництва та правосуддя» від громадської організації «Агенція регіонального розвитку Східного Донбасу».

Тетяна Несчетна – одна з тих, хто пройшов це навчання. Власним бізнесом жінка займається понад шістнадцять років.

У 2004 році технолог харчового виробництва стала підприємницею у місті Кремінна (Луганська область). Викупила акції місцевої харчосмакової фабрики, де тоді працювала, і заснувала власну пекарню.

У ній почала випікати пряники, потім додала хліб, булочну продукцію.

До початку війни на Сході України свою продукцію поставляла на ринки Луганська та міст Луганської області.

«Після 2014 року я втратила 80% ринків збуту, потрібно було заново шукати клієнтів. Я не опустила руки: почала звертатися до місцевих крамниць, навчальних закладів, так поступово приходили нові клієнти. Але до тих об’ємів, які були, ми так і не повернулися», - ділиться Тетяна Несчетна.

Закриття ринків навесні 2020 року через карантин, зменшення замовлень від місцевих крамниць змусили призупинити виробництво.

Зараз пекарня працює - щомісяця пекарі виготовляють п’ять тонн різної смачної продукції. У її пекарні – чотири працівниці.

«Ми робимо двадцять видів пряників – з м’ятою, вершкові, шоколадні. Їх виготовляємо на замовлення, продаємо в Донецькій і Луганській областях. Також щодня випікаємо хліб, смачні булочки. Але ми можемо значно більше, маємо потужності, нам потрібні нові клієнти. Будемо над цим працювати», - говорить підприємниця.

Пані Тетяна каже, що у її сфері зараз висока конкуренція, – з’явилося багато пекарень, великий асортимент різного хліба. Але покупці знають, хто і який товар пропонує, тому обирають і за ціною, і за смаком.

Влітку пані Тетяна взяла участь у тренінгах від громадської організації «Агенція регіонального розвитку Східного Донбасу». Після навчання представники громадської організації виїжджали до місць підприємницької діяльності учасниць, аби надати консультації і скласти дорожню карту розвитку.

У планах Тетяни Несчетної – придбати хліборізку, це дозволить нарізати хліб і пакувати його, пропонувати у зручному товарному вигляді. Також вона планує розширити асортимент і виготовляти крекери, це печиво вона вважає перспективним.

«Разом з Тетяною наші консультанти розробляють стратегію розвитку її пекарні. Завдання № 1 зараз – оформлення HAССP (сертифікату безпечності харчових продуктів). Цей документ дозволить підприємниці бути більш конкурентною на ринку хлібобулочних виробів. Також вона потребує оновлення обладнання. Будемо разом з нею шукати грантові можливості для його придбання», - сказала голова ГО «Агенція регіонального розвитку Східного Донбасу» Лариса Бичкова.

Наступного тижня представники громадської організації планують відвідати підприємниць у Біловодському районі Луганщини, а також у трьох районах Донеччини.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Кабмін дозволить виробникам засобів індивідуального захисту експортувати продукцію