• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • На Донеччині цьогоріч профінансували 65 проектів малого і середнього бізнесу на понад 22 млн грн

Яких змін чекати ФОПам?

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Данило Гетманцев про звільнення ФОПів від РРО


Відтепер власник магазину квітів або перукарні площею менше 40 кв. м та подібні їм ФОП зможуть працювати без реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Це передбачає Законопроєкт про лібералізацію застосування підприємцями РРО №2645-д, готовий йти до сесійної зали ВР.

Голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев роз'яснив нюанси нововведень на сайті партії "Слуга народу".

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року використання РРО стає обов’язковим для ФОП за окремими ризикованими видами діяльності. Це продаж ювелірних виробів, текстилю, діяльність у сфері туризму, ресторанів, торгівля в інтернеті.

"Усі ці галузі, на жаль, повністю перебувають у тіні. Тобто завозиться контрабанда, і вся продукція реалізується на тіньовому ринку. Але з 1 січня вони фіскалізуються – держава контролюватиме розрахункові операції у таких підприємців", — пояснює Гетманцев. З 1 квітня 2021 року мають використовувати РРО 2,3 та 4 групи ФОПів.

Але доопрацьований законопроєкт пом’якшує умови фіскалізації та виводе з неї ті види діяльності, що не цікаві державі для контролю.

Він розширює 1 групу платників єдиного податку, які звільнені від використання РРО, а також перелік побутових послуг. Без РРО працюватимуть підприємці, які надають:

· послуги з індивідуального навчання (репетитора);

· послуги з індивідуального виховання дітей (гувернера);

· послуги з утримання домашніх тварин, у т.ч. дресирування та догляд за ними;

· послуги рекламних і споживчих фото- та відеоробіт;

· послуги з дизайну;

· послуги з реставрації творів мистецтва;

· послуги з виготовлення творів мистецтва за індивідуальним замовленням;

· перукарні та салони краси.

Частково звільняються від використання РРО підприємці 2 групи. Зокрема роздрібна торгівля:

· неспеціалізовані магазини текстилю (крім торгівлі технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту);

· вживаними товарами;

· деталями та приладдям для авто;

· продуктами харчування (крім підакцизної продукції);

· товарами культурного призначення та товарами для відпочинку;

· квітами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них;

· сувенірами та виробами народних майстрів.

При цьому розмір загальної площі магазину або закладу послуг не може перевищувати 60 кв. м у селах та 40 кв. м – у містах.

"Всі ці підприємці мають маленький грошовий обіг в силу товару чи послуги та розміру площі, на якій працюють. Вони просто не зможуть фізично перевищити ту межу, ліміт грошового обігу, який потребує контролю держави", — пояснює рішення Гетманцев. — До того ж, податкове адміністрування малих ФОПів коштуватиме державі дорого, а для самого ФОПа буде занадто обтяжливим".

Законопроект передбачив позитивні зміни і для тих, кому все ж треба використовувати РРО. Для тих, хто використовуєте програмне РРО, він прибирає штрафи. Не буде штрафу і за те, що підприємець заздалегідь не вніс до системи свої товари.

"Продали, він потрапив у систему, податкова побачила операцію – і все, — пояснює Гетманцев. — Не буде штрафу також за неподання до контролюючих органів податкової звітності, пов’язаної із застосуванням програмних РРО. Реєстратори для того і створені, щоб у режимі онлайн передавати інформацію про всі грошові операції".

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • На Донеччині цьогоріч профінансували 65 проектів малого і середнього бізнесу на понад 22 млн грн