Підприємець із Запоріжжя прищеплює культуру споживання копчених і маринованих яєць

фото Проєкт USAID
фото Проєкт USAID

Крафтова продукція: копчені та мариновані перепелині яйця підкорюють покупців.


Олексій Головко має тринадцять років підприємницької діяльності. Продавав дитячі іграшки, спортивні товари, займався вантажними перевезеннями, облаштовував квест-кімнати. Про це повідомляє Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України».

Навесні 2020 року зайнявся новою для себе справою — взяв в оренду перепелину ферму. За шість місяців кількість перепілок на ній збільшив вдесятеро.

«Я мав певний досвід роботи на курячій фермі, тож розумів, що в принципі треба робити, як налагодити вирощування птахів. На фермі було 500 перепілок. З напарником ми вирішили розвивати цей напрямок. Зараз у нас 5 000 перепілок. Коли яєць стало багато, вирішили їх переробляти. Варене яйце зберігається добу, а наші – копчені і мариновані – від одного до трьох місяців», - розповідає Олексій Головко.

Олексій вперше спробував копчені яйця у Білорусі. Йому сподобалася ця страва.

«У Білорусі мені дуже сподобалися копчені яйця. За кордоном в англійських пабах подають до пива саме такі. У нас поки нерозвинена така культура споживання копчених і маринованих яєць. У Європі та США люди купують варені яйця в магазинах, ми до цього ще не прийшли, але я працюю над цим», - розповідає Олексій.

Підприємець налагодив коптильню – під торговою маркою «Smoky eggs» продає яйця клієнтам у Дніпрі, Запоріжжі, Харкові. Також почав виготовляти мариновані яйця. Зараз має в асортименті шість видів яєць, ще три тестує на виробництві. Кілька місяців розробляв технічні умови до свого продукту.
«Щоб почистити яйця, потрібно багато часу і терпіння. Згодом я придбав обладнання, яке чистить варені яйця. Рецепти брав з інтернету, постійно щось удосконалював, доробляв, прислухався до думки клієнтів. Маю різні на смак яйця – лагідні, з буряком, капустою, перцем, імбирем, куркумою, соєвим соусом. Дев’ять з десяти людей, які скуштували ці яйця, стають моїми клієнтами», - каже підприємець.

У планах виробника – незабаром представити свою продукцію на полицях супермаркетів. Зараз Олексій Головко веде перемовини з мережами національних супермаркетів.