• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Кава з горіхами та медом - у Добропіллі підприємниця відкрила першу у місті кав’ярню

У ДПС відповіли, як з 2021 року вести облік доходів і витрат самозайнятим особам

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Ведення обліку може здійснюватися через Електронний кабінет.


Головне управління ДПС інформує, що починаючи з 1 січня 2021 року, самозайняті особи, в залежності від обраної системи оподаткування, мають вести облік своїх доходів (витрат) у наступний спосіб:

- фізичні особи-підприємці на загальній системі зобов'язані вести облік доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару;

- фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність зобов'язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності.

Причому, ведення обліку може здійснюватися такими особами в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через Електронний кабінет.

Типова форма, за якою здійснюється облік доходів і витрат, та порядок ведення такого обліку визначається Міністерством фінансів України. На сьогодні і до моменту затвердження нової форми Міністерством фінансів України залишається чинною Книга обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, затверджена Наказом Міністерства доходів і зборів України від 16 вересня 2013 року № 481.

Фізичним особам - підприємцям - платникам єдиного податку першої і другої груп та платникам єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, буде надано право вести облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.

Фізичним особам - підприємцям - платникам єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, буде надано право вести облік у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Кава з горіхами та медом - у Добропіллі підприємниця відкрила першу у місті кав’ярню