Молодь Краматорська навчають креативному підприємництву

фото :Проєкт USAID
фото :Проєкт USAID

Двадцять молодих людей мають підприємницькі ідеї та хочуть навчитися заробляти на цьому.


За сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» у Краматорську з червня працює простір «Арт-коворкінг». У ньому є обладнання для друку, шиття, також сюди приходить молодь поспілкуватися, реалізувати свої творчі ідеї. За цей час простір відвідали понад сто сімдесят молодих людей, вони взяли участь у майстер-класах, отримали консультації.

У жовтні тут почали навчати креативному підприємництву. Навчальна програма розрахована на три модулі. Перший модуль «Креативне мислення», він був присвячений дизайну.

Участь у навчанні беруть двадцять молодих людей, які стали резидентами простору, мають підприємницькі ідеї та хочуть навчитися заробляти на цьому. Головною умовою відбору до навчання була участь у попередніх майстер-класах.

«За пів року роботи ми маємо постійних резидентів – молодих людей, які приходили до нас, спілкувалися і створювали авторські речі – блокноти, сумки, бананки, футболки з принтами. Навчалися творчо втілювати свої ідеї. Зараз ми хочемо навчити їх заробляти на цьому, використовуючи творчий капітал, тому розпочали школу креативного підприємництва», - розповіла менеджерка проєкту Олена Кучерук.

Наступний модуль навчання буде присвячений бізнес-моделюванню, він запланований на середину листопада. Третій модуль стосуватиметься продажів, у тому числі онлайн, навчання має відбутися у кінці листопада.

Наразі молоді люди, які відвідують школу, розробляють прототипи своїх продуктів. Це брендований одяг – футболки з принтами, авторськими малюнками. Також розробляють прототип журналу для молоді.

«Я дуже хотіла потрапити на цей курс, щоб більше знати про креатив, бізнес-процеси, отримати підприємницький досвід. Зараз я працюю над створенням власної лінійки одягу та інших предметів – це будуть футболки, плакати, наліпки. Я захоплююся малюванням, дизайном, для мене дуже важливо втілити у життя цю ідею. Впродовж місяця я маю випустити цю лінійку одягу, також планую розмальовувати сумки, частину товарів з моїм дизайном буду замовляти через аутсорсинг», - сказала учасниця навчальної програми, десятикласниця з Краматорська Аліса Борисова.

Між модулями учасники навчальної програми мають практичні завдання.

В «Арт-коворкінгу» також чекають жителів Краматорська з творчими ідеями – тут можуть надати експертну підтримку з дизайну, маркетингу, продажів молодим людям, які хочуть заробляти, реалізуючи свої творчі ідеї.

Нагадаємо, креативний простір «Арт-коворкінг» створила громадська організація «Молодіжний рух «Shift» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». У ньому є обладнання для шиття, друку, виготовлення брендованих сувенірів.