Марина Мостова: «Ідею для власного бізнесу я привезла з Канади»

фото:
фото:"Бізнес-Схід"

Родина з Донеччини розвиває равликову ферму та запрошує на лавандові поля.


Родина Мостових виготовляє равликів і лавандовий сироп у власному фермерському господарстві «Особливий смак» у селі Новотроїцьке (Запорізька область), розповідають на сторінці у Фейсбук Проєкту.

Займатися цією справою Марина Мостова з чоловіком Валерієм почали у 2018 році. Після кількох років роботи у Канаді вони повернулися до рідного Маріуполя розвивати власну справу.

«З Канади я привезла ідею власного бізнесу. Вже вдома якось побачила відео про равликів, почала читати про особливості їх вирощування, переробки. Це незвична справа, але нас вона захопила. Я знаю французьку мову, стала купувати книжки французькою про розведення равликів, багато читати, навчатися на семінарах. У нас була земельна ділянка і приміщення старої ферми, де ми вирішили почати цю справу», - каже фермерка Марина Мостова.

Підприємниця почала шукати контакти людей, які в Україні займаються розведенням равликів. У Полтаві подивилися на виробництво і придбали першу партію. За досвідом розведення їздили також до Тернополя.

«Незабаром я познайомилася з професором з Франції, який сорок років присвятив гелікокультурі - вирощуванню равликів та їх розведенню у промислових масштабах. Цьогоріч організувала у Києві три семінари для равлиководів України, куди приїхав професор Жан-Клод Бонне. Це був дуже цінний досвід для нас, знання систематизувалися і ми побачили результат. Після цих семінарів нас прийняли до Асоціації равлиководів Франції», - говорить Марина.

Знайомити покупців з равликами почали у 2019 році. З них родина виготовляє паштет, також пропонує равликове філе.

«Ми робимо французьку страву - ескарго – це равлики, яких ми начиняємо під різними соусами. Також розробляємо нові рецепти. Для українців це поки нова страва, але потрібен час, щоб люди познайомилися з нею. Ми на усіх фестивалях розповідаємо про користь равликів та наш сімейний бізнес», - ділиться фермерка.

Також підприємці посадили на своїй фермі ділянку лаванди. Вже цього літа на ній цвіли перші кущі. Наступного року лавандового цвіту буде більше – на фермі вже посадили тисячу кущів.

«Два роки тому ми посадили перші сто кущів – хотіли подивитися, чи виживе лаванда у нашому кліматі, де обмаль опадів. Вона прижилася, зараз ми досаджуємо нові кущі. Подивитися на лавандові поля люди їдуть за кордон, а у нас такі ростуть неподалік Маріуполя. Запрошуємо до нас на екскурсії та фотосесії, будемо розвивати зелений туризм», - каже Марина.

Зараз на фермі триває збір равликів – погодні умови південного сходу України дозволяють тримати равликів у полях довше, ніж в інших регіонах.

У планах родини Мостових – розвиток зеленого туризму на равликовій фермі. Вже цьогоріч до них приїжджали перші туристи. Також фермери мають запрошення на фестиваль Асоціації равлиководів Франції, який запланований на весну 2021 року.

«Багато наших знайомих за останні кілька років розпочали бізнес на Донеччині, знайшли свою нішу, роблять крафтовий продукт. Вони вкотре доводять, що бізнес можна розвивати на Сході України, що тут є можливості, варто ними користуватися і не боятися робити щось нове», - переконана Марина Мостова.