Рада проголосувала за відстрочку обов'язкових касових апаратів для ФОП

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Верховна Рада проголосувала за відстрочку до 1 січня 2022 застосування обов'язкових касових апаратів для фізосіб-підприємців.


Депутати розглянули за процедурою ad-hoc і підтримали доопрацьований Податковим комітетом законопроєкт 4439-д про відстрочку обов'язкових касових апаратів (РРО або прро) для ФОП.

«За» проголосувало 320 депутатів, «проти» - 1, «утрималися» - 3.

У парламенті домовилися підтримати законопроєкт усіма фракціями.

Зокрема, законопроєктом вводиться:

 — перенесення фіскалізації ФОП 2-4 груп на 1 січня 2022;

 — скасування кешбек;

 — зменшення списку ризикових видів діяльності;

 — прив'язка всіх лімітів до ставки мінімальної заробітної плати, в тому числі ліміту фіскалізації.

З 1 серпня 2020 вступили в силу норми про введення програмних РРО без розширення сфери їх застосування. При наявності класичного РРО бізнес не зобов'язаний переходити на програмний РРО та може користуватися ними одночасно.

Нагадаємо, зранку 01.12. підприємці, перекрили вулицю Грушевського та заблокували Верховну Раду, прийшли на Хрещатик. Для проведення акції з’їхалися ФОПи зі всієї України. Приводом для їх невдоволення стало запровадження тотальної фіскалізації та обов’язкове використання касових апаратів.

Раніше вони оголосили початок Податкового майдану та озвучили вимоги до влади терміново розглянути та ухвалити законопроєкти, які скасовують обов’язковість РРО та так званий «кешбек», а також запровадити мораторій на перевірки малого бізнесу.