Французи вдягають одяг із Попасної: історія бізнесу Олени Бур’ян

фото :https://popasnaya.city/
фото :https://popasnaya.city/

Олена Бур’ян: «Моїм найбільшим досягненням є те, що люди мені повірили і прийшли працювати на моє виробництво».


Олена Бур’ян – підприємиця з Попасної. Як і більшість успішних підприємців Олена починала свій шлях у бізнесі з малого. Напрямки діяльності декілька разів змінювались, жінка пробувала себе у різних справах, а вже потім обрала те, що приносить задоволення найбільше.

Наразі вона займається виробництвом одягу у власному швейному цеху та виготовляє одяг на замовлення французьких компаній.Успішну історію власної справи розповідає popasnaya.city.

Свій шлях у підприємництві Олена розпочала у 2001 році. Вона згадує, що першою власною справою був продаж звичайних пиріжків на ринку, згодом вона відкрила у місті більярдний клуб, далі – салон краси, а вже потім заснувала власне швейне виробництво.

Перш ніж відкрити власний цех, Олена певний час працювала директором швейної фабрики у місті. Їй подобався цей вид діяльності, адже за спеціальністю вона технолог швейного виробництва. Тож Олена вирішила займатись справою, яка завжди їй подобалась. Швейний цех Олени існує з 2012 року.

«У власному бізнесі я вільна у своїх діях. Мені легше реалізувати себе, свої задуми та мрії», – підкреслює Олена.

 Від початку роботи Олена співпрацює з Францією. Швейний цех працює на давальницькій сировині, виконуючи пошив одягу, який потім відправляють на Францію. Зараз це основний вид діяльності підприємиці і вона планує його подальший розвиток.

Принцип роботи на давальницькій сировині полягає в тому, що з Франції приходить вантажівка, де є викрійки і завдання зшити певну кількість примірників. Займаються тільки пошивом жіночого одягу.

«Оплата праці хоч і невисока, однак робота стабільна. Навіть під час збройного конфлікту на сході України не було такого, щоб ми не працювали. Франція забезпечувала нас замовленнями постійно», – розповідає Олена.

Працювати за таким алгоритмом Олена почала одразу. Вона пояснює це тим, що Попасна – невелике містечко і знайти необхідних фахівців для виготовлення власної лінії одягу було доволі важко.

«Поступово ми «вирощуємо» своїх фахівців, які вже все вміють робити. Тому вже скоро плануємо вийти на внутрішній ринок», – розповідає Олена.

Головне побажання Олени – залучити ще більше людей до роботи у цеху. Вона підкреслює, що Франція може збільшувати об’єми замовлень, утім на це зараз не вистачатиме «робочих рук».

«Спочатку нам присилають зразки одягу на погодження. Ми дивимось, чи маємо необхідне обладнання для виконання такого замовлення. Потім шиємо зразок, який також передаємо на узгодження. Якщо замовнику подобається якість робіт – нам дають замовлення. Буває, що ми самостійно надаємо поради з виготовлення виробу», – розповідає Олена.

Навантаження на працівників, за словами Олени, дуже велике, адже високі норми роботи. На кожну людину припадає різне навантаження. Роботи виконують поопераційно, тому у когось робота важча, у когось легша – все залежить від кваліфікації спеціаліста.

«Ми намагаємось для кожної швачки підбирати ту роботу, яку вона виконує краще. Від цього і вироби у кінцевому результаті виходять кращими», - розповіла Олена.

У середньому в майстерні виготовляють понад сто виробів за день.

Двічі підприємиця отримувала допомогу від міжнародних організацій – гранти на розвиток виробництва. Завдяки цій допомозі вдалось придбати нове обладнання, а також облаштувати цех системою вентиляції та кондиціонування. За словами Олени, це дуже важлива справа оскільки під час роботи випарюється дуже багато води і в приміщенні постійно була сирість.

Зараз Олена повністю задоволена тим, як працює її цех. Вона рада, що започаткувала цю справу. Їй подобається, що вона співпрацює з компанією, яка впродовж всіх цих років забезпечує її роботою.

«Моїм найбільшим досягненням є те, що люди мені повірили і прийшли працювати на моє виробництво», – каже Олена.

У майбутньому підприємиця планує працювати не на давальницькій сировині, а впровадити лінію одягу під своїм власним брендом. На початку плануються чоловічі футболки поло. Робота в цьому напрямку вже розпочалась і Олена поступово створює перші зразки та дизайни.