Парламент знайшов засіб полегшення існування бізнесу в умовах карантину

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Органам місцевого самоврядування знову хочуть надати можливість змінювати розмір місцевих податків.


У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо додаткової підтримки платників податків у 2021 році». Авторами є представники фракції «Голосу», зокрема, Ярослав Железняк та Кіра Рудик.

Вони вважають, що обмежувальні карантинні заходи, спрямовані на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), які вже впроваджувалися урядом і ще будуть впроваджуватися, завдають значних фінансових втрат для суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо); торговельно-розважальних центрів та інших закладів розважальної діяльності; суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення; закладів культури; спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів тощо.

Автори законопроєкту нагадують, що з метою пом'якшення наслідків карантинних заходів для бізнесу у минулому році органам місцевого самоврядування надавалась можливість зменшувати ставки місцевих податків. Пропонується дозволити ОМС так вчиняти і в 2021 році. Для цього достатньо у ст. 52-6 та ст. 52-7 Перехідних положень Податкового кодексу України зробити відповідні уточнення.

У результаті, органи місцевого самоврядування знову отримають право зменшувати розмір ставок місцевих податків та зборів, у тому числі, плату за землю та податок на нерухоме майно, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.