Кондитерська фабрика «Дружківська» — одна з лідерів із виробництва фасованої халви в Україні

Фото надала кондитерська фабрика “Дружківська”
Фото надала кондитерська фабрика “Дружківська”

«Наша місія — виготовляти натуральні та якісні солодощі”, — кондитерська фабрика «Дружківська».


У грудні за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» команда топ-менеджменту та провідних фахівців кондитерської фабрики «Дружківська» (Донецька область) успішно захистила стратегію розвитку компанії на три роки.

Цьому передувало кількамісячне навчання стратегуванню від консультантів консалтингової компанії «Роланд Бергер» та фахівців Проєкту USAID.

КФ «Дружківська» нараховує понад 500 працівників. Компанія є одним з лідерів на ринку виробництва халви. Свою продукцію «Дружківська» продає у супермаркетах України, також експортує до двадцяти країн світу.

«Після початку збройної агресії на Сході України ситуація змінилася. До цього часу ми просто обслуговували продаж та продавали багато халви наших партнерам у Середню Азію. Але логістика ускладнилася, значно здорожчала. Треба було думати, що робити, як змінити підхід до виробництва та знайти нові ринки», - сказав співзасновник компанії Мирон Таслицький.

Компанія зробила ставку на фасовану халву. Зараз виготовляють понад 40 її видів: з арахісом, кунжутом, родзинками. Крім солодощів, вирішили робити солоні смаколики – снеки з беконом, арахісом, різноманітні драже.

«Зараз маємо до двадцяти ринків збуту: країни Кавказу, Прибалтики, Ізраїль, Канада, США. Ми посилили присутність у супермаркетах України, налагодили мережу дистриб’юторів. Останні кілька років розвиваємо напрям фасованої халви», - ділиться пан Таслицький.

У вересні менеджмент компанії взяв участь у сесіях зі стратегічного навчання від Проєкту USAID. Разом із консультантами розробляли цілі та напрямки розвитку, які сприятимуть зміцненню позицій виробника на ринку.

«Ми постійно розвиваємося, але до цього часу не мали стратегії розвитку. Ми хотіли написати її, навчитися стратегуванню. У навчанні брала участь команда з шести людей. Багато речей було нових, але ми пройшли їх та написали стратегію розвитку нашої компанії на три роки. Команда разом її випрацювала. Попереду найважливіший етап – втілення», - говорить Мирон Таслицький.

У цій стратегії «Дружківська» має кілька проєктів. За словами керівництва, вони сприятимуть тому, щоб компанія стала більш стійкою на ринку.

«Серед стратегічних проєктів компанії - модернізація обладнання та вихід на нові ринки збуту. Усі стратегічні ініціативи стали результатом напрацювань команди фабрики у взаємодії з консультантами Проєкту USAID. Вдячні, що нас взяли у цей проєкт. Наше бачення змінилося за ці кілька місяців – ми стали позиціонувати себе на рівні з іншими потужними компаніями-виробниками України», - говорить керівник.

Для втілення запланованої стратегії фабрика потребує інвестицій. Використовуватимуть власні і залучатимуть кредити. Зараз тривають перемовини з банком, який готовий кредитувати підприємство.

«Фабрика “Дружківська” – одна з лідерів із виробництва фасованої халви в Україні, має свої традиції, власні рецепти. Цим варто не лише пишатися, а й розвивати далі. При цьому треба зважати на конкурентів, цінову політику, яка постійно змінюється, на удосконалення продукту. Це необхідно постійно тримати у фокусі, втілюючи стратегію», - cказав консультант з питань розробки стратегій, викладач Київської школи економіки Володимир Cеменіхін.

Своїм секретом успіху в компанії вважають щоденну наполегливу роботу задля результату.

«Ми вирішили, що будемо виготовляти якісні натуральні солодощі. Це стало нашою місією. І ми рухаємося до цього щогодини і щодня», - каже Мирон Таслицький.