«Якісне бізнес-фото — це інвестиція», — підприємець заснував у Маріуполі фотостудію

Фото надав Ярослав Бурлаченко
Фото надав Ярослав Бурлаченко

Ярослав Бурлаченко: «Люблю фотографувати підприємців, те, що вони виготовляють».


За сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» з грудня 2020 року Ярослав Бурлаченко бере участь у програмі менторської підтримки малого бізнесу.

Підприємець із Маріуполя у березні 2020 року заснував фотостудію. До цього вісім років чоловік працював на державній службі, фотосправа була його додатковим заробітком.

Ярослав працює над розвитком b2b (бізнес для бізнесу) напряму. Фотографує підприємців, їхні товари. Найбільше любить знімати крафтові вироби зі шкіри, металу, дерева, глини. Новий напрям — панорамне 3D-фото, яке дозволяє побачити товар з різних сторін.

«Я вирішив, що буду працювати з бізнесом. Сімейні фото – це враження, пам’ять. А фото для бізнесу можуть щодня приносити гроші. Гарні світлини — це інвестиції. Люблю фотографувати підприємців, те, що вони виготовляють. Зараз придбав обладнання для того, щоб робити 3D-фото», — каже Ярослав.

Один з напрямів його роботи — фудфото. Ярослав фотографує на замовлення кафе чи ресторанів їжу.

«У фото з їжею головне — реалістичність. Аби потім, отримавши замовлення, клієнт не мав претензій до вигляду товару. Я маю мобільну студію, тому до ресторанів, наприклад, усе везу із собою», — каже підприємець.

Менторка програми Олена Набокова радить розвивати напрямок фудфото для бізнесу.

«Зараз, у часи карантину, це може бути цікавим напрямом. Робота кафе та ресторанів тимчасово заборонена, але можна робити онлайн-доставку їжі. Для цих підприємців фото їхніх товарів дуже важливі. Коли клієнт бачить яскраве, смачне фото, він замовляє піцу чи інші продукти. Раджу також налагодити співпрацю з мережами кав’ярень сходу України», — каже менторка Олена Набокова.

«Бути підприємцем складно та цікаво водночас. Ти сам відповідаєш за дохід, це результат твоєї роботи. За допомогою менторської програми хочу розширити свій світогляд, дізнатися, як шукати нових клієнтів, навчитися співпрацювати саме у b2b площині», — ділиться фотограф.

Замовити послуги Ярослава можна на його сайті за цим посиланням: https://b2bfoto.com.ua/.

Участь у програмі менторської підтримки бізнесу беруть десять підприємців Донецької та Луганської областей. Програма розпочалася у грудні 2020 року і триватиме до 25 лютого 2021 року. Впродовж цього часу підприємці отримають по десять індивідуальних консультацій із масштабування бізнесу, співпраці у форматі b2b, розвитку справи чи переведення її в онлайн.