Чи потрібно платити ПДВ при купівлі сайту або онлайн-сервісу

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Роз’яснення від Мінфіну щодо постачання програмної продукції.


Міністерство фінансів України наказом від 31 грудня 2020 року № 842 затвердило Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) операцій з постачання програмної продукції.

Про це повідомляють на сторінці у Фейсбук Офісу великих платників податків.

Консультація надає відповідь на запитання чи звільнятимуться від оподаткування ПДВ операції з постачання різних видів програмної продукції.

Зокрема, роз'яснено, що операції з постачання результатів комп'ютерного програмування у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів та доступу до них, у разі передачі замовнику майнових прав інтелектуальної власності на такі об'єкти, звільнятимуться від оподаткування ПДВ.

Натомість операції з постачання систем та/або устаткування/обладнання, складовою яких є програмна продукція без виділення окремої її вартості (тобто, постачання програмної продукції не як окремого елемента поставки), є операціями з постачання товарів/послуг, при здійсненні яких платник податків зобов'язаний здійснити нарахування та сплату податку на додану вартість у загальновстановленому порядку.