Нардепи пропонують скасувати перенесення робочих днів на свята

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Перенесення робочих днів призводить до 6-денного робочого тижня.


У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт № 4597, яким пропонується скасування перенесення робочих днів через свята (ініціатор - партія «Слуга народу»), повідомляє biz.ligazakon.

У пояснювальній записці зазначено, що аналіз досвіду країн світу у питанні перенесення робочих днів доводить, що в Білорусі, Польщі, Словаччині, Чехії, Литві, Франції, Німеччині, Данії, Нідерландах, США та інших країнах такої практики немає.

Перенесення робочих днів призводить до 6-денного робочого тижня, подекуди - двічі на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до мінімального часу відпочинку працівника, який не може бути зменшеним.

Водночас, перенесення робочих днів подекуди призводить до 4 неробочих днів поспіль, що знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня, що є наступним за довгими вихідними. Це підтверджується академічними напрацюваннями у сфері психології праці, відповідно до яких порушення ритму праці та відпочинку істотно впливає на працездатність робітника. Враховуючи, що помилки робітника під час праці можуть загрожувати здоров'ю і життю як самого робітника, так й інших людей, вимоги до його працездатності повинні бути достатньо високими.

Враховуючи вищезазначене, вбачається актуальним та необхідним прийняття проєкту Закону щодо законодавчої заборони перенесення робочих днів.