Як змінилися туристичний збір, транспортний податок і податок на нерухоме майно в 2021 році

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

З 1 січня 2021 року змінилися ставки деяких податків та зборів.


У Головному управлінні ДПС у Луганській області нагадують, що у зв'язку зі зміною з 1 січня 2021 року розміру мінімальної заробітної плати, змінюються ставки деяких податків та зборів.

Так, ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб (установлюються за рішеннями місцевих рад залежно від місця розташування (зональності) і типу таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує розміру 1,5 % розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування (підпункт 266.5.1 Податкового кодексу. У 2021 році - 90 грн (6000 грн х 1,5 %).

Ставка туристичного збору встановлюється рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом і перспективним планом формування громад за кожну добу тимчасового розміщення особи в місцях проживання (ночівлі) у розмірі до 0,5 % - для внутрішнього туризму та до 5 % - для в'їзного туризму розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення (підпункт 268.3.1 ПК).

Для транспортного податку об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше ніж 5 років (включно) і середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної зарплати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (підпункт 267.2.1 ПК). У 2021 році - більше 2 млн. 250 тис. грн (6000 грн х 375). Ставка податку не змінилась і становить у розрахунку на календарний рік 25 тис. грн за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.