Підприємниця з Краматорська розвиває готель в умовах карантину

фото колаж Бізнес - Схід
фото колаж Бізнес - Схід

Завдяки менторській підтримці на Донеччині масштабують свій бізнес.


Анна Петрухнова з 2015 року є співвласницею мініготелю у Краматорську (Донецька область), розповідає Проєкт  USAID “Економічна підтримка Східної України”.

“Краматорськ став обласним центром, до міста почали їхати люди – у відрядження, на тренінги, з гуманітарною місією. Їм треба десь зупинятися, на той момент було кілька готелів у місті, номерів не вистачало. Тоді я познайомилася з людьми, які запропонували разом із ними відкрити готель. Так я прийшла у готельну справу”, - згадує Анна початок свого бізнес-шляху.

Готель назвали “Gut” – з німецької мови означає добрий. Перших клієнтів приймали у вересні 2016 року. Тоді у готелі обладнали вісім номерів.

“До нас почали їхати люди, це надихнуло нас розвиватися далі, створювати нові затишні номери. Попит на цю послугу зростав. Вже за певний час ми пропонували людям 14 номерів – одно- та двомісних”, - каже Анна.

Забронювати номер можна через мережу онлайн-бронювання. На ній же люди лишають свої відгуки.

Із початком карантину гостей стало менше. У соціальних мережах Анна побачила оголошення про початок менторської програми підтримки малого бізнесу від Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID).

“Я подала заявку на цю програму, хотіла отримати погляд збоку, певні поради стосовно розвитку готелю та його просування. Хотіла дізнатися про нові сучасні інструменти, як привабити клієнтів, що їм пропонувати”, - каже підприємниця.

Менторка Проєкту USAID Олена Набокова порадила створити сайт для промотування свого бізнесу та підготувати цікаві пропозиції для соціальних мереж.

“Крім бронювання клієнтами через онлайн-інструменти, можна пропонувати клієнтам b2b сегменту – бізнес для бізнесу – розсилку пропозицій через пошту та месенджери у соціальних мережах. Компанії, які відправляють людей у відрядження, зацікавлені, щоб поселити їх у зручному місці за оптимальною ціною. Тому така розсилка може бути цікавим та перспективним інструментом просування своїх послуг”, - вважає менторка Олена Набокова.

Наприкінці лютого Анна планує завершити розробку сайту. Гості готелю зможуть забронювати номери через цей ресурс. Підприємниця каже, що все буде “Gut”, адже її готель має таку назву, карантин завершиться, а суспільство повернеться до звичного ритму життя.

Нагадаємо, для підприємців Сходу України триває програма менторської підтримки малого бізнесу. Участь у ній беруть десять підприємців з Донеччини та Луганщини. Підприємці отримують фахові консультації з метою масштабування свого бізнесу та налагодження b2b-стосунків.