Фермерські господарства залишили без державної підтримки

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

На підтримку фермерів через держфонд виділили нуль гривень.


На 2021 рік із загального фонду держбюджету на підтримку аграріїв виділено 4,5 млрд грн, а на підтримку фермерів через держфонд – нуль. Про це повідомив голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів Іван Слободяник за підсумками засідання комітету Верховної Ради з питань аграрної  та  земельної політики.

На цьому засідання саме відбувалась презентація напрямків держпідтримку, яку проводив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі  та сільського господарства Тарас Висоцький.
Держфонд підтримки фермерів дуже популярний серед агрогосподарств інструмент, наголошує Слободяник.

«Основна маса українського фермерства (39 тис. господарств із 50 тис. зареєстрованих юросіб) – це господарства до 500 га. Їх не кредитують банки, тож фактично тільки цей фонд дає можливість взяти кошти на обіг. Тому звернувся і до голови комітету, і до Тараса Висоцького врахувати в напрямках підтримки на наступний рік саме держфонд і передбачити фінансування безвідсоткових кредитів для фермерів на наступний рік. Поки пообіцяли розглянути на підкомітеті», – сказав він.

Також під час засідання аграрного комітету виявилось, що презентація змін про скасування інституту права постійного користування не стосувалася фермерів. Йдеться про право постійного користування для державних підприємств. Однак Всеукраїнський Конгрес Фермерів, користуючись нагодою, нагадав депутатам про проблему успадкування права постійного користування земельною ділянкою для фермерів.

Слободяник наголосив:
«Домовились з авторами законопроєкту, що внесемо в нього розв'язання проблеми з успадкуванням права постійного користування для фермерів. Адже в законі, який передбачає запуск ринку землі передбачено, що землю постійного користування можна буде викупити за нормативно-грошовою оцінкою. Чому це важливо? Бо 27 тисяч фермерів вже маючи землю у приватній власності стануть взірцевим європейським середнім класом».