Підприємниця з Лисичанська навчає виготовляти скульптури тварин у природній пропорції

фото: Катерина Макогон
фото: Катерина Макогон

Підприємниця з Луганщини повезе до моря тигра та панду.


Катерина Макагон із Лисичанська виготовляє скульптури тварин, зберігаючи їх природні пропорції, розповідає Проєкт USAID.

Нещодавно вона завершила розробку авторського відеокурсу з виготовлення вовка. Курс складається з 14 занять. У них Катерина докладно описує, як зробити вовка – надає викрійки, розповідає про матеріали, дає корисні поради.

«Цей курс для майстрів чи майстринь, які шиють іграшки. Хоча опанувати цю справу може будь-хто, маючи бажання, — розповідає Катерина. — Я докладно розповідаю про матеріали, поетапно показую, як це зробити. Торік восени скульптура вовка посіла призове місце на міжнародному онлайн-конкурсі майстрів іграшок. Про цього вовка я отримала багато схвальних відгуків. Тому вирішила розробити відеокурс саме про вовка».
На створення відеокурсу пішло кілька місяців — під час виготовлення вовка Катерина знімала усі процеси, потім монтувала відео, додавала англомовні титри. Підприємниця розраховує на англомовну аудиторію, свій курс розмістила у своєму онлайн-магазині на платформі “Etsy”.

Влітку 2020 року за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” Катерина Макагон брала участь у програмі менторської підтримки бізнесу. Менторка програми Олена Набокова допомогла прорахувати вартість курсу, визначила з підприємницею подальший вектор розвитку її бізнесу.

«З Катериною ми прорахували вартість відеокурсу. Вона дуже працездатна та упевнено крокує до мети, гарно робить свою роботу, аби скульптури тварин чи відеокурси з їх створення купували люди та отримували від того максимальне задоволення», — сказала Олена Набокова.
Зараз у доробку Катерини кілька відеокурсів. Вона вже має такі про кота, бульдога, єдинорога, єнота, оленя.

Скульптури тварин підприємниця продає онлайн. Одна тварина коштує близько тисячі євро. На створення такої скульптури йде чимало часу та роботи — від тижня до місяця. Катерина хоче, аби її тварин оцінили також в Україні, та має ідею, як це втілити. Зараз готується до літнього сезону — розробляє нові макети іграшок, які планує повезти до моря як фотозони.

«Мої іграшки зазвичай купують європейці та американці. Але я хочу, щоб їх могли побачити в Україні, — ділиться планами жінка. — Цьогоріч влітку планую влаштувати фотозону на морі. Діти та дорослі люблять робити фото з тваринами. Але влітку під сонцем живі тварини виглядають часто змученими. Мої скульптури можуть скласти альтернативу. Планую взяти з собою тигра, зараз створюю мавпу та велику панду. Також думаю, яку фотозону можна для цього облаштувати, щоб зацікавити батьків з дітьми».

Нагадаємо, зараз десять підприємців Донецької та Луганської областей за сприяння Проєкту USAID проходять програму менторської підтримки. Вона спрямована на покращення бізнес-процесів та роботу з b2b-сегментом (бізнес для бізнесу).