52% малих підприємців очікують на погіршення, — ЄБА

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Задоволених станом справ у бізнесі майже вдвічі менше порівняно з попередніми роками.


2020 року кількість підприємців, задоволених станом справ у їхньому бізнесі, знизилась майже вдвічі порівняно з попередніми роками.

Таких 24% проти 42% торік. Відповідно зросла кількість незадоволених — від торішніх 29% до нинішніх 58%, повідомляють результати власного дослідження у Європейській Бізнес Асоціації.

Погіршилось і очікування змін. Тільки 27% респондентів очікують покращення стану справ у бізнесі протягом найближчих 6 місяців проти торішніх 59%. 52% підприємців очікують, навпаки, погіршення.

Близько половини опитаних не планують наступного року зміни в штаті компанії, як у кількості робітників, так і в заробітній платі. 18% збільшуватимуть кількість працівників, а 23% запланували підвищення заробітної плати.

Найгірше з усіх складників учасники опитування оцінили економічну ситуацію в країні. 80% вважають поточну економічну ситуацію несприятливою для ведення бізнесу. Головні причини цьому — низька купівельна спроможність населення, вплив карантинних обмежень, податкове навантаження та фіскальний тиск.

Серед наслідків впливу пандемії 58% підприємців відзначають зменшення кількості замовлень. Ще 18% були змушені переглянули бізнес-модель та шукати нові напрямки, 10% — оптимізували діяльність та скоротили персонал, 3% — змогли збільшити продажі чи відкрили нові ринки збуту, 14% — не помітили впливу коронавірусу на їх діяльність.