Фабрика подарунків і поліграфічна арт-студія: на Донеччині школи заснували соціальні підприємства

фото Фонду
фото Фонду

На українській мапі шкільного підприємництва запалають нові зірки.


Фонд Східна Європа підбив підсумки грантового конкурсу на заснування соціальних шкільних підприємств, розповідають на офіційному сайті Фонду. Фінансову підтримку дістали сім проєктів.

Проєкт «Заснування соціальних шкільних підприємств у сільській місцевості та малих містах України для заохочення молоді до соціального підприємництва в Івано-Франківській, Житомирській та Донецькій областях» впроваджується Фондом Східна Європа спільно з німецькою неурядовою організацією Kinderhilfswerk ChildFund Deutschland за фінансової підтримки German Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ).

До сімки переможців проєктів з соціального підприємства увійшли два навчальних заклади з Донеччини:

Фабрика подарунків

Спрямований на створення соціального шкільного підприємства при Загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №12 Покровської міської ради Донецької області. Підприємство спеціалізуватиметься на виготовлені сувенірної продукції.

Сприятиме разом з ГО «Молодіжний рух «Шифт» популяризації підприємницької діяльності та соціального шкільного підприємництва серед школярів та Покровської громади.

У межах проєкту планується проводити заняття гуртка «Соціальне шкільне підприємництво», а програму курсу за вибором «Соціальне шкільне підприємництво» запровадити у навчальний план школи від вересня 2021 року. П’ятнадцятеро учнів утворять команду соціального шкільного підприємства та навчаться основ шкільного підприємництва, роботи в команді, просування, маркетингу та продажів продукції.

Для роботи СШП буде придбано обладнання для роботи з текстилем і деревом. Також учні пройдуть п’ять виробничих майстер-класів із роботи з текстильними матеріалами та з оброблення деревини для створення сувенірної продукції. Десятеро батьків підвищать свої знання у сфері соціального шкільного підприємництва.

Команда СШП відвідає з навчальним візитом Арт-коворкінг у місті Краматорськ. Діяльність підприємства буде презентовано у межах урочистого заходу з нагоди відкриття СШП. Із метою налагодження продажів будуть проведені переговори з місцевими підприємцями, створено сторінку підприємства у соціальній мережі та проведено краудфандингову подію.

Поліграфічна арт-студія «STICKER»

Спрямований на створення соціального шкільного підприємства при Українській ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 Селидівської міської ради Донецької області, цей проєкт втілюватиметься разом з ГО СПОЛОМ. Соціальне шкільне підприємство артстудія «STІСKER» спеціалізуватиметься на виготовленні поліграфічної продукції.

Сприятиме популяризації підприємницької діяльності та соціального шкільного підприємництва серед школярів та громади Селидівської ОТГ.

У межах проєкту планується сформувати команду соціального шкільного підприємства з 15 осіб. Для учасників команди буде проведено дводенний тренінг із бізнес-планування, два онлайн-майстер-класи з графічного дизайну та воркшоп з проведення успішних PR-кампаній. У школі буде виділено приміщення під роботу СШП, закуплене і встановлене поліграфічне обладнання.

З метою здобуття нового досвіду 15 членів команди відвідають артковоркінг у Краматорську, де пройдуть майстер-клас із виготовлення дизайнерських блокнотів. Буде проведено три зустрічі з бізнесом для налагодження співпраці. Очікується, що команда СШП зможе виготовити та продати 20 товарів. Інформацію про проєкт буде поширено у ЗМІ та на створеній сторінці проєкту у Facebook.

З метою просування та продажу продукції буде створено Instagram-магазин. Також буде проведено зустрічі для обміну досвідом роботи СШП із учнями Краматорської ЗОШ №9 («Вакуваті»), Костянтинівської ЗОШ №3 («ЕкоВарня»). Курс за вибором «Соціальне шкільне підприємництво» буде запроваджено у навчальний план від 2021/2022 навчального року.