• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Підприємці з Донеччини створюють трав'яні чаї за стародавніми карпатськими рецептами

Дар’я Шостак розповідає своїм клієнтам, як відрізнити якісні чай та каву від підробки

фото Проєкту
фото Проєкту

Підприємниця з Мелітополя прищеплює культуру споживання чаю та кави.


Дар’я Шостак заснувала крамницю з продажу чаю та кави у Мелітополі (Запорізька область) у 2013 році. Підприємниця не лише продає напої, а й прагне прищепити любов жителям міста до них та підвищити культуру споживання, розповідає ПроєктUSAID  .

“Коли я розпочинала свою справу, у нашому місті не було спеціалізованих крамниць, де б продавали чай та каву. Я вирішила, що це перспективно розповідати людям, як відрізнити якісні чай та каву від підробки, зробити свій внесок у цю справу”, - розповідає Дар’я.

Зараз Дар’я має дві крамниці, у них – понад 300 різновидів чаю та 130 кави. Закуповує їх у дистриб’юторів напряму. На її полицях є чай з Індії, Китаю, Шрі-Ланки, Японії, кава з країн Південної Америки, Африки.

«Під час карантину середній чек клієнта не змінився, - розповідає підприємниця, - а от послуг стало більше».

Одна з новинок – дегустаційна зала, де можна скуштувати чай та каву. Також у крамницях розширили асортимент товарів – додали смаколики до чаю – горішки, сухофрукти.

Із березня цього року Дар’я бере участь у програмі менторської підтримки бізнесу від Проєкту USAUD “Економічна підтримка Східної України”. Програма спрямована на розширення відносин у форматі b2b – бізнес для бізнесу, залучення нових клієнтів. Ментор Руслан Бельтюков порадив створити онлайн-магазин. Це допоможе залучити нових клієнтів з інших міст та областей України та продовжувати поширювати культуру споживання напоїв.

“До цього моменту у нас не було онлайн-магазину, хоча ми про це неодноразово замислювалися. У період карантину почали робити доставку нашим клієнтам, це стало набувати популярності. Зараз плануємо створити такий магазин, сподіваємося, що це буде новий етап розвитку нашої справи”, - говорить Дар’я.

Нагадаємо, за сприяння Проєкту USAID триває програма менторської підтримки малого бізнесу. Участь у ній беруть десять підприємців з Донецької, Луганської та Запорізької областей. Вони отримують індивідуальні консультації ментора про те, як розширити власну справу, втілити операційні та стратегічні рішення, які сприятимуть зміцненню бізнесу.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Підприємці з Донеччини створюють трав'яні чаї за стародавніми карпатськими рецептами