За перший день вже більше 116 тисяч українців подали заявку на отримання допомоги

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Підприємці та наймані працівники можуть отримати одноразову матеріальну допомогу в Дії.


Послуга передбачає можливість отримати допомогу в розмірі 8 тисяч гривень з Державного бюджету України для ФОП та найманих працівників, діяльність яких була призупинена на час перебування області в «червоній» зоні, повідомляє Михайло Федоров на своїй сторінці у Фейсбук.

Послуга доступна протягом року, в тому числі для тих, хто отримував матеріальну допомогу минулого року. Допомогу не потрібно повертати державі або платити з неї податки.

Максимально зручний, швидкий та доступний сервіс — саме такий підхід ми масштабуємо в Україні за допомогою цифрової трансформації.

Послуга також передбачає можливість додатково отримати матеріальну допомогу з коштів місцевого бюджету. Рішення про призначення і розмір виплати приймають місцеві органи влади.

Подати заявку можна протягом 30 днів з дня запровадження «червоної» зони в області, де ви ведете діяльність. Якщо цю область було віднесено до «червоної» зони протягом лютого-березня 2021 року, — можете подати заяву до 18 травня 2021 включно.

Виплата здійснюється на підставі заяви на порталі чи в застосунку Дія після перевірки вказаних вами даних. Мінцифра передає списки на виплату Пенсійному фонду України.

Мінцифра розробила технічний функціонал виплат через Дію, щоб отримати послугу можна було в декілька кліків, не виходячи з дому.