• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Зала для воркауту та додаток, який перевіряє «домашку»: маріупольські студентки розробляють стартапи

Студентка з Маріуполя виготовляє екодобрива з водоростей Азовського моря

фото Проєкту
фото Проєкту

Креативне підприємництво від студентки з Маріуполя Донецької області.


За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” студентка з Маріуполя Марія Шабанова взяла участь у навчальному курсі Приазовського державного технічного університету (ПДТУ) “Основи інноваційного підприємництва на практиці”.

ПДТУ провів курс для викладачів та студентів, до процесу навчання також долучились досвідчені тренери інноваційного холдингу “Sikorsky Challenge”. Разом з іншими студентами Марія навчалася основ інноваційного підприємництва, розробляла креативні ідеї у бізнесі.

“На тренінгах ми говорили про креативне підприємництво. Однією з моїх ідей було виготовлення пластирів з властивостями бананової шкурки. Є відома фраза, що на банані можна легко впасти. Я подумала, що можна використати його властивості та розробити профілактичний пластир”, - каже студентка.
 

Згодом у дівчини виникла нова ідея — виготовлення екодобрив із морських водоростей – “Містер Seaweed”. Вона почала читати літературу про це, радитися з батьками та науковцями.

“У моїх батьків є теплиця, ми вирощуємо квіти на продаж, тому я знаю, що таке гарне добриво, багато чула про це від батьків, — розповідає Марія. - Я подумала, що можна використати для виготовлення власних екодобрив водорості. Так можна очистити Азовське море, адже волонтери збирають на узбережжі водорості та викидають їх, а я подумала, що це може бути бізнесом. Seaweed – у перекладі з англійської – морські водорості – так я придумала назву для свого продукту”.

Ця ідея у студентки з’явилася взимку, водоростей у морі тоді не було, ними поділився викладач. Дівчина почала вдома експериментувати – зробила екстракт з водоростей, дослідження проводила у батьківській теплиці.

“Водорості, які я мала, поставила на водяну баню, стала випаровувати воду. Потім кілька тижнів відстоювала цю суміш, постійно спостерігала за процесом, змінами, які відбувалися, робила фото, записи. Коли добриво було готове, я розвела його з водою та почала поливати ним кімнатні рослини, також купила добриво у крамниці та поливала ним квіти, у третій горщик не додавала добрив. Незабаром мої експерименти завершаться, сподіваюся на гарний результат”, - говорить дівчина.

Дівчина планує зробити хімічний аналіз отриманого добрива, її цікавить склад суміші, яка вийшла. У травні Марія представить свої результати на конкурсі стартапів, який проведе інноваційний холдинг “Sikorsky Challenge”.
 

Нагадаємо, за сприяння Проєкту USAID представники холдингу “Sikorsky Challenge” запустили мережу стартап-шкіл Sikorsky Challenge в цільових університетах Донецької та Луганської областей, щоб створити екосистему інновацій та підприємництва на базі університетів Сходу України. Також провели для студентів та викладачів цільових університетів і місцевих підприємців в ІТ-секторі регіону тренінги, які допоможуть їм монетизувати інноваційні ідеї та розпочати підприємницьку діяльність, орієнтовану на розробку продукту.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Зала для воркауту та додаток, який перевіряє «домашку»: маріупольські студентки розробляють стартапи