Маріуполець готує стартап з прокату самокатів у місті

фото: Андрій Венжега
фото: Андрій Венжега

Андрій Венжега: «Я з дитинства мрію про власну справу, хочу створити бізнес, який масштабується та пов'язаний з ІТ-технологіями».


22-річний Андрій Венжега з Маріуполя розробив бізнес-план та готується презентувати його на конкурсі стартапів, розповідає Проєкт USAID на своїй сторінці у Фейсбук.

За сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» Адрій взяв участь у навчальному курсі «Основи інноваційного підприємництва на практиці», у Приазовському державному технічному університеті (ПДТУ).

ПДТУ провів курс для викладачів та студентів, до процесу навчання також долучились досвідчені тренери інноваційного холдингу “Sikorsky Challenge”. Разом з іншими учасниками хлопець навчався основ інноваційного підприємництва, розробляв свою ідею. Торік - отримав ступінь магістра у ПДТУ, також завершив курси у комп’ютерній академії «ШАГ».

«Я з дитинства мрію про власну справу, хочу створити бізнес, який масштабується та пов'язаний з ІТ-технологіями. Під час навчання в університеті поєднував інженерію та програмування. Коли почув про тренінги з інноваційного підприємництва, охоче записався. Дуже корисні були тренінги з вибору ніші, аналізу ринку, цільової аудиторії. Також я отримував консультації від Центру розвитку та підтримки підприємництва у Маріуполі (Центр МСБ) про оподаткування, реєстрацію, ведення справи», - каже Андрій.

Центр підтримки МСБ у березні 2021 року підписав Меморандум про співпрацю з ПДТУ, щоб консультувати молодих людей-стартаперів у питаннях започаткування справи. Одним з перших, хто прийшов вчитися з університету, був Андрій Венжега.

«Андрій пройшов навчання у нашій школі підприємництва. Ми розповідали про брендинг, маркетинг, просування у соціальних мережах, написання бізнес-плану. Також підказали, на яку грантову програму подати заявку, щоб отримати фінансування», - сказав менеджер Центру Дмитро Дресвянников.

Бізнес-ідея Андрія – прокат самокатів для місцевих жителів та туристів за допомогою мобільного додатку. Андрій прочитав, що така послуга є затребуваною у країнах Європи, в Україні теж набуває популярності. Для реалізації ідеї хлопець підготував бізнес-план. За його підрахунками, потрібно 250 тисяч гривень, щоб закупити самокати та облаштувати пункт видачі.

Цей пункт прокату – станція - буде біля креативного простору «Вежа» у центрі міста. Зараз тривають перемовини з представниками цього простору про співпацю.

«Вежа» проводить екскурсії історичним центром Маріуполя. Зараз екскурсії пішохідні. Використовуючи самокати, можна збільшити відстань для екскурсій. Також це розвага для молоді та популяризація екотранспорту у місті”, - говорить стартапер.

Андрій провів опитування у фокус-групах у Центрі підтримки МСБ стосовно своєї бізнес-ідеї, почув схвальні відгуки та зацікавлення у розвитку такої ідеї.

Презентувати свій стартап хлопець планує у травні на пітчингу ідей у стартап-школі Sikorsky Challenge. Після цього планує подати на отримання грантової допомоги від Маріупольської міської ради.

Нагадаємо, за сприяння Проєкту USAID представники холдингу “Sikorsky Challenge” запустили мережу стартап-шкіл Sikorsky Challenge в цільових університетах Донецької та Луганської областей, щоб створити екосистему інновацій та підприємництва на базі університетів Cходу України. Також провели для студентів та викладачів цільових університетів і місцевих підприємців в ІТ-секторі регіону тренінги, які допоможуть їм монетизувати інноваційні ідеї та розпочати підприємницьку діяльність, орієнтовану на розробку продукту.