• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Фестиваль фермерів у Бердянську зібрав виробників крафтової продукції чотирьох областей

ФОП можна буде зареєструвати автоматично на порталі «Дія» за кілька секунд

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Онлайн-послуга реєстрації ФОП буде доступною без участі держреєстратора.


Сьогодні Кабмін прийняв постанову, яку Мінцифра розробляла разом з Мін'юстом. Автоматична реєстрація ФОП займатиме декілька секунд.

«Ми створили найшвидшу реєстрацію ФОП у світі. Більше року, як ми запустили найзручніші послуги для бізнесу та покращили усі онлайн-процеси. Понад 320 тисяч українців отримали послуги для ФОП через Дію. Більше 120 тисяч ФОП були відкриті через портал «Дія», — зазначає віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Зараз відкрити власну справу онлайн можна за 10-15 хвилин. Після авторизації в «Дії» та подання заяви на відкриття ФОП державний реєстратор має переглянути усі введені дані та прийняти подальше рішення.

Щоб зробити цю послугу повністю автоматичною, розроблено Постанову «Про реалізацію експериментального проєкту щодо державної реєстрації фізичної особи підприємцем в автоматичному режимі».

Як відбуватиметься процес?

Після подання заявки в «Дії» уся перевірка даних проходитиме в реєстрах без участі людей. Заявка надійде до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань для проведення держреєстрації ФОП. Послуга буде доступною після Дія Summit.

Автоматична реєстрація ФОП зменшить адімннавантаження на реєстраторів та скоротить тривалість реєстраційної процедури. Найзручніша та швидка послуга для бізнесу без черг у держорганах та без корупції. Буде усунено суб’єктивний фактор під час державної реєстрації і як наслідок зменшиться кількість необґрунтованих відмов у державній реєстрації.

Послуга реалізується Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством юстиції України, Державним підприємством «Національні інформаційні системи» за підтримки швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) Фонду Східна Європа.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Фестиваль фермерів у Бердянську зібрав виробників крафтової продукції чотирьох областей