Вирощування мікрозелені: вигідний бізнес на здоровому харчуванні — Бізнес-Схід

news

Мікрозелень є новим захопленням тих, хто уважно відноситься до свого здоров’я. Відповідно, попит на цю делікатесну їжу стає дедалі більшим, що робить вирощування таких рослин дуже вигідним бізнесом. Який дозволяє заробляти набагато більше, ніж при вирощуванні звичайної столової зелені.

Що таке мікрозелень і чому це вигідно

Мікрозелень є дуже популярним елементом здорового харчування, на яке орієнтуються любителі здорового способу життя. Це молоді рослини, які вирощуються без застосування пестицидів та агрохімії, і подаються у свіжому вигляді, без використання будь-яких консервантів та іншою харчової хімії.

Організація вирощування екологічно чистих рослин мікрозелені можлива у сільських та міських умовах, причому без значного вкладення фінансів, зі швидким отриманням прибутку.

Мікрозелень – це їстівні рослини, які доросли до першої-другої пари справжніх листків. Їх вирощують як у ґрунті, так і на гідропоніці. Причому рослини для мікрозелені не потребують добрив, оскільки до цього віку використовують резерви насінини, а не починають брати поживні речовини з ґрунту. Період вирощування мікрозелені в середньому складає 7-10 днів, після чого рослини зрізаються для вживання в їжу.

У вигляді мікрозелені вживаються зелені салатні трави, які збираються зовсім м’якими і ніжними. Розміри цих рослин при зрізанні становлять 2,5-4 см. Їх вирощують з достатньо розрідженого посадкою, щоб рослини спокійно давали ефективний ріст і не були під ризиком розвитку захворювань через надмірну гущину посадки.

Яке насіння використовувати та як боротися зі шкідниками на мікрозелені

Для вирощування мікрозелені необхідно підібрати якісне насіння. Слід відбирати таке, що має великий відсоток сходів і дає хорошу енергію і дружність проростання.

Насіннєвий матеріал необхідно контролювати при зміні сортів або при змінні постачальника товару. Проблему складає те, що для мікрозелені насіння місцевого виробництва не дуже підходить, а імпортних коштує досить багато. При всьому, воно часто є зараженим або виснаженим, погано росте. Через це відсоток зіпсованого товару може становити до 50%.

Зерно не можна брати протруєне, або будь-яке окрім високоякісного органічного.

Слід звертати увагу, що проблеми можуть критися не тільки і не стільки в насінні, як в

особливостях вирощування тих чи інших культур,

якості води,

відповідному режимі вологості повітря та освітлення.

Інша проблема – поява шкідників, в першу чергу різноманітних мух. Серед яких особливо неприємними є дрозофіли, які дуже швидко розмножуються. Для боротьби з ними використовуються липкі стрічки або біопрепарати, які не погіршують якості рослин. Біологічні інсектициди можуть використовуватися тільки для обробки насіння під час посіву.

Як вирощується мікрозелень

Мікрозелень є комплексним салатним набором, який поєднує в собі три основні групи рослин:

пряно-смакові,

декоративні,

наповнювачі.

Смакові рослини мають сильний аромат і смак. До них можна віднести такі як кріп, гірчиця, базилік тощо.
Для декоративності вирощують салат, одним із найяскравіших представників є салат Лолла Росса, який має екзотичний яскравий зовнішній вигляд і приємний смак.

Наповнювачі закликання пом’якшити смак салату і забезпечити максимально повний набір вітамінів, мікроелементів та поживних речовин. Тому в якості наповнювачів найчастіше використовуються бобові – люцерна, горох, квасоля. Інколи використовуються деякі інші культури, наприклад, кукурудза. Насіння має бути не протруєне, органічне.

Оптимальним вибором ґрунту є нейтральний або слабокислий, найкраще підходить кокосове волокно або подрібнений торф. Шар субстрату для посіву має бути порядку 1-1,5 см.

Посів насіння відбувається у відповідності із вимогами тих чи інших культур. Рослини з дрібним насінням, такі як крес-салат, не закриваються, а розсипаються по поверхні ґрунту. Такі, як буряк чи люцерна, накриваються тонким, 3-4 мм, шаром ґрунту. Для деяких особливості накриття не мають значення.

Температурний і світловий режим є ключовими для вирощування культур. Найбільш актуальним є підтримання правильної температури. Холодостійка мікрозелень потребує температури 17-19°С при пророщенні, а на час активного росту – 22-25°С вдень і 17-19°С вночі. Теплолюбні потребують температури для пророщування 20-22°С, під час росту – температура така ж, як і для холодостійкої мікрозелені.

Вирощування мікрозелені відбувається у лотках з харчової пластмаси з отворами для дренажу, щоб відводити надлишок вологи.

Найбільший попит на мікрозелень спостерігається у осінньо-зимовий період, приблизно з жовтня по квітень, коли є нестача зелені та вітамінів.

Продаж мікрозелені та варіанти збуду продукції

Важливим моментом є швидкий і ефективний продаж продукції, тому необхідно розгортати рекламні компанії по продажу мікрозелені ще на початку вирощування рослин.
В першу чергу використовуються можливості інтернету. Слід створити як мінімум сторінки у соціальних мережах. Варто по можливості організувати і свій офіційний сайт. На ньому можна

представити всі види продукції,

описати деталі, цікаві покупцям, щодо вирощування,

продемонструвати якість товару,

підтвердити відсутність використання неприйнятних для здорового харчування домішок.

Якщо є можливість, варто вести блог та виставляти фотографії продукції.
Вигідним моментом є офіційний статус виробника і наявність сертифікатів на насіння, а також на відсутність нітратів та інших шкідливих речовин.

Вигідно реалізувати свій товар не тільки через інтернет, а й постачати у супермаркети, в тому числі у мережі супермаркетів, такі як Сільпо, АТБ, Fozzi тощо.

Також важливим є укладання договорів про постачання мікрозелені для специфічних споживачів, таких як спеціалізовані кафе, а також ресторани та фудкорти, які орієнтуються на органічну їжу або екзотичні страви. Варто організовувати і роздрібну торгівлю.

Цікавим варіантом є постачання їстівних квітів.