Олена Німаніхіна: «Щоб бути конкурентними на ринку, потрібно бути мобільними»

фото Проєкту
фото Проєкту

Підприємниця з Донеччини створює капсульні колекції одягу.


Підприємниця Олена Німаніхіна з Українська (Донецька область) за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) отримала обладнання для швейного виробництва.

Широкоформатний монітор, потужний комп'ютер, плотер для друку лекал та програмне забезпечення допоможуть її бізнесу швидше створювати модний одяг та бути більш стійким на ринку. Зараз у цеху підприємства триває навчання закрійниць роботі на цьому обладнанні.

“Раніше, коли ми отримували замовлення на 500 футболок, кроїли їх вручну. Це довго, особливо, якщо маєш обмежений час на виготовлення. Зараз плотер допоможе нам оптимізувати процеси з розкладки лекал для крою на виробництві, - розповіла Олена Німаніхіна. – Щоб бути конкурентними на ринку, потрібно бути мобільним, це обладнання саме для цього. Завдяки його використанню ми автоматизуємо процес створення лекал та збільшимо продуктивність модельєра-конструктора”.

Завдяки Проєкту USAID підприємство змінило цільову аудиторію та асортимент. Якщо раніше шили трикотажні вироби (футболки, майки), тепер роблять ставку на сукні, спортивні костюми, светри та капсульні колекції.

“Ми почали створювати капсульні колекції. Наша капсульна колекція – це десяток моделей одягу, кожна з яких доповнює іншу та створює цілісний образ. До цього нас підштовхнув карантин. Люди стали витрачати гроші більш економно, при цьому клієнти хочуть унікальності. Раніше ми шили серію одягу на сезон та продавали його, зараз змінюємо цей підхід. Через карантин у нас з’явилися складнощі з поставками тканини, ми маємо на це зважати, мислити стратегічно, так ми прийшли до створення колекцій,” - розповів співзасновник підприємства Віктор Німаніхін.

Нове обладнання дозволить раціонально використовувати тканину та кроїти вироби. Наразі дві закрійниці навчаються працювати на новому обладнанні.

Родина Німаніхіних розвиває швейне виробництво дев’ятнадцять років. Зараз на ньому працюють десять людей, переважно жінки. У перспективі підприємці планують придбати обладнання для фарбування тканин та автоматичний розкрійний комплекс. Це зменшить витрати на закупівлю тканин з-за кордону та дозволить у потрібний момент дошити якусь модель, навіть за відсутності тканини у виробника. Автоматичний розкрійний комплекс прискорить процес крою моделей.