• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • «Побачили нові перспективи»: на Донеччині для учнів організували екскурсію на підприємства легкої промисловості

Менше теорії – більше практики: як на Донеччині залучають на престижну професію швачки

фото-колаж Бізнес - Схід
фото-колаж Бізнес - Схід

Костянтинівське профтехучилище впроваджує сучасні інноваційні методи до класичної форми навчання.


Професійно-технічна освіта в країні потребує комплексного оновлення. Шлях до підвищення якості професійної освіти – це, перш за все, зацікавленість учнів у навчанні.

На Донеччині вже активно розв’язують проблему невідповідності класичної освіти профтехучилищ, втілюючи нові сучасні методи навчання.

Громадська організація «Донбас Фешен Кластер» понад рік впроваджує альтернативні методи практичних навичок у межах проєкту «Від теоретично орієнтованого до практичного навчання сучасним технологіям швацької справи соціально вразливих верств населення, завдяки співпраці навчального закладу – бізнес-асоціації – державних органів – громади» разом з учнями та викладачами Костянтинівського професійного будівельного ліцею №39.

«Аби залучити молодь до вступу в профтехучилище слід суттєво змінити освітній процес, інтегруючи сучасні методи. Класична форма навчання передбачає теорію та трішки практики: така форма вже не відповідає вимогам часу. Тому, слід впроваджувати практичніші форми навчання: майстер-класи, навчальні тури, участь у творчих конкурсах, тренінгах», – розповідає керівниця текстильного кластера Ганна Петриченко.

Під час реалізації проєкту для учениць та учнів ліцею було організовано навчальні тури на сучасні швейні підприємства Донеччини, де їх ознайомили із актуальними та конкурентоспроможними для ринку праці навичками, аби в подальшому вдало співпрацювати з роботодавцями.

Керівниця проєкту Марина Губанова розповідає, що завдяки проєкту змінилася мотивація студентів, які, отримавши сучасні знання на тренінгах та майстер-класах, вирішили вперше заявити про себе на всеукраїнському конкурсі швейної майстерності «Прорив в легкій промисловості України».

«Для участі в конкурсі учні ліцею розробили колекцію одягу «Золота Скіфія». Важливо, що громада активно підтримала дебютантів голосуванням на офіційному сайті конкурсу», – додає пані Губанова.

Підготовкою до участі у конкурсі «Прорив в легкій промисловості України» стали майстер-класи, де професійні швачки та дизайнерки навчили студентів розробляти лукбуки та мудборди: сучасні форми презентації текстильних колекцій, які необхідно було представити для участі у конкурсі.

Більше того, тренінги «Крок від хобі до власної справи» та «Портрет мого клієнта» розкрили спеціальність швейної справи, як цікавий та перспективний напрям, що слугувало мотиваційним поштовхом для учениць та учнів.

Голова журі конкурсу, голова національного галузевого партнерства в легкій промисловості України Голда Виноградська зазначила, що конкурс презентацій текстильних колекцій збирає команди профтехучилищ з усієї України вже п’ять років.

«Цьогоріч ми маємо рекордну кількість у понад 60 учасників, хоча через пандемію COVID-19 його організували онлайн. Донеччина, а саме команда Костянтинівського ліцею, вперше представила свою колекцію із презентацією на фоні місцевих курганів та неординарно зобразила фешн-візитку на задану тему. Конкурс надав учасникам можливість перейняти досвід колег. Ми завжди прагнемо вносити багато нововведень, які підвищуватимуть професійний рівень учасників», – додала пані Виноградська.

Конкурс мав на меті розповісти про рідний край крізь колекцію одягу. Учасниці та учасники презентували свої роботи в різних формах: від зміксованого альбому фотографій до відеокліпів. Фотозйомка костянтинівської колекції етнічного одягу «Золота Скіфія» відбувалася у регіональному ландшафтному парку «Клебан-Бик».

«Завдяки тому, що учні навчились працювати на сучасному вишивальному обладнанні, підготовка до участі в конкурсі відбувалася швидко та якісно. Втілити в життя нашу ідею колекції, насамперед вишивку, допомогло сучасне обладнання, яке ми отримали у межах проєкту. Це великий досвід та мотивація йти вперед», – каже майстриня виробничого навчання Костянтинівського ліцею Юлія Кулакова.

Крім того, кожен з учасників мав можливість прорекламувати свої вироби на офіційному сайті конкурсу «Fashion Globus Ukraine».

Пані Виноградська зауважує, що в результаті таких конкурсів молодь дізнається більше про перспективи професії, бачить вищий рівень.

«Можна довго розповідати, що профтехосвіта – це класно і круто. Однак, як це відчути? Саме в результаті таких конкурсів. Коли видно рівень колекцій, рівень підготовки. Цей конкурс було організовано в межах великої кампанії з профорієнтації. Напевно, це своєрідна відповідь батькам, які вагаються чи відпускати своїх дітей навчатися у профтехучилищі, чи ні», – зазначає пані Виноградська.

Наразі організатори «Прорив в легкій промисловості України» працюють над створенням онлайн-бутіка, де можна буде придбати вироби навчальних закладів профтехосвіти з різних куточків України. Це є показником, що сфера активно розвивається та має перспективи.

Організаторки проєкту приватно-публічного партнерства Марина Губанова та Ганна Петриченко зазначають, що після участі у подібних заходах, учні розуміють про необхідність заявляти про себе, підвищувати свій професійний рівень, і, як результат – продавати свої вироби.

«Учениці та учні ліцею зрозуміли, що можуть створювати власний дизайн та швидко виробляти красиві й креативні речі на сучасному обладнанні. Наприклад, зараз виготовляють сучасні сумки з вишивкою зі старих джинсів та вже мають перших покупців. Планують також рекламувати свої вироби у соцмережах та виходити на міжнародний ринок», – розповідають організаторки.

Нині Костянтинівський ліцей залучає потенційних студентів, показуючи з середини роботу на сучасному швейному обладнанні. Відтак, на дні відкритих дверей кожен абітурієнт ознайомлюється з сучасними навичками та формами навчання.

Завдяки оновленій матеріальній базі тут також планують вводити нові спеціальності з інноваційними методами практичної діяльності, що заохочуватиме до вступу у навчальний заклад.

Для довідки:

Проєкт «Від теоретично - орієнтованого до практичного навчання сучасним технологіям швацької справи соціально  - вразливих верств населення, завдяки співпраці навчального закладу – бізнес-асоціації – державних органів – громади» реалізується ГО «Донбас Фешен Кластер» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • «Побачили нові перспективи»: на Донеччині для учнів організували екскурсію на підприємства легкої промисловості