Проєкт публічно-приватного партнерства на Донеччині згуртував навколо себе громаду, підприємців та навчальні заклади

фото-колаж:Бізнес - Схід
фото-колаж:Бізнес - Схід

Нові можливості та перспективи: фінал проєкту на покращення професійно-технічної освіти на Донеччині.


На Донеччині підійшов до завершення проєкт, спрямований на покращення професійно-технічної освіти, який згуртував навколо себе громаду, підприємців та навчальні заклади.

Громадська організація «Донбас Фешен Кластер» під час реалізації проєкту публічно-приватного партнерства «Від теоретично орієнтованого до практичного навчання сучасним технологіям швацької справи соціально вразливих верств населення, завдяки співпраці навчального закладу – бізнес-асоціації – державних органів – громади» започаткувала декілька важливих партнерств, покращила матеріальну базу Костянтинівського професійного будівельного ліцею №39, адаптувала освітній процес для учнів ліцею, впроваджуючи сучасні практичні форми та методи навчання.

У межах проєкту для ліцеїстів та викладачів організували екскурсійне відвідування текстильних підприємств Донеччини, де вони побачили увесь технологічний процес швейного виробництва та структуру роботи підприємств. Для своєї майстерні студенти отримали сучасне обладнання, на якому пошили 144 комплекти постільної білизни для двох дошкільних навчальних закладів міста Костянтинівка, навчилися новим практичним навикам на майстер-класах з фахівцями швейної справи, відвідали тренінги, спікерами яких були керівники текстильних підприємств.

Крім того, студенти взяли участь у всеукраїнському конкурсі «Прорив в легкій промисловості», створивши власну колекцію одягу «Золота Скіфія», яку презентували на показі мод Summer Fashion Day.

Організаторки зазначають, що цей проєкт – новий шлях модернізації для навчальних закладів, можливість залучати нові кадри для підприємців, об’єднання та взаємодія жителів громади з місцевою владою, підвищення мотивації у молоді.

«Найбільшим завданням було переконати дітей, які живуть в маленькому місті, що вони мають рівні можливості з тими, хто живе в столиці або у великих містах. Провести внутрішню роботу з ними, показавши шлях до нових можливостей та перспектив», – каже керівниця проєкту Марина Губанова.

Яскравою фінальною крапкою проєкту став Summer Fashion Day у м. Костянтинівка, який зібрав дизайнерів та представників фешн-індустрії з декількох областей. Понад 150 учасників мали змогу надихнутися колекціями одягу, які розробляються на сході України, налагодити контакт з виробниками та торгівельними локаціями.

Організаторки зазначають, що Summer Fashion Day став чудовим прикладом колаборації та нетворкінгу. Коли мешканці громад віком від 5 до 60 років активно беруть участь у яскравому заході. Одні як моделі, інші як модельєри.

«Ми на практиці показали повний цикл створення колекції. З моменту, як ідея народжується в дизайнера, потім втілюється в лекало, переноситься на тканину, оздоблюється і стає готовим продуктом, який потрапляє до торгівельних майданчиків», – розповідає організаторка проєкту Ганна Петриченко. – «Однак перед цим її необхідно представити на широку публіку. Ось і наші дівчата, пройшовши весь цей шлях під час проєкту, презентували свою колекцію «Золота Скіфія» на заході моди та краси».

Підсумком проєкту став круглий стіл, який зібрав фахівців зі всієї України. Спеціалісти швейної справи й представники державних органів, бізнесу, навчальних закладів, галузевих об’єднань обговорили питання-виклики, які постають сьогодні перед легкою промисловістю.

Голова Текстильного кластеру Луганської області Олександр Морозкін зазначив, що є великий сенс в об’єднанні підприємців та потреба у кваліфікованих кадрах. Тому, співпраця з навчальними закладами є необхідною умовою подальшого розвитку швейного бізнесу.

Активно долучилися до проєкту відвідувачі Костянтинівського міського центру зайнятості.

«Співпраця з «Донбас Фешен Кластер» була цікавою та корисною. Безробітні, які відвідали майстер-класи в межах проєкту, повертались із захопленням і ділилися враженнями. Їм сподобалися навчання і поради. Вони змогли опанувати навички роботи на сучасному швейному обладнанні та зрозуміли, що швейна справа може постійно надихати. Чекаємо на нові проєкти!», –- поділилася директорка центру Світлана Марицька.

Заступниця начальника управління, начальниця відділу розвитку підприємництва департаменту економіки Донецької ОДА Світлана Карагодова запевнила, що відділ розвитку завжди готовий співпрацювати та надавати потрібну інформаційну допомогу тим, хто прагне розвиватися, бо легка промисловість є однією з базових галузей області.

Інна Дармінова, методистка навчально-методичного центру ПТО у Донецькій області наголосила, що такі проєкти зараз вкрай потрібні. Майже всі навчальні плани за різними спеціальностями потребують оновлення і добре, коли доопрацювання відбувається за участі підприємців та бізнес-асоціацій.

Організаторки проєкту Марина Губанова та Ганна Петриченко підсумували:

«Коли ми втілювали проєкт в життя, нам часто ставили питання: навіщо ви це робите? У нас є чітка відповідь: для того, аби на своєму прикладі дати надію іншим, що спільними зусиллями громади, бізнесу та освітніх закладів ми можемо розвивати економіку наших міст, підтримувати своїх виробників, купувати у своїх, бо це якісно та красиво. А головне – популяризувати свою область, адже віримо у найкраще!».

Зазначимо, що програма публічно-приватного партнерства залучила до різноманітних проєктів 17 навчальних закладів профтехосвіти з Донецької, Луганської та Запорізької областей.

Для довідки:

Проєкт «Від теоретично орієнтованого до практичного навчання сучасним технологіям швацької справи соціально вразливих верств населення, завдяки співпраці навчального закладу – бізнес-асоціації – державних органів – громади» реалізується ГО «Донбас Фешен Кластер» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.