У Мінсоцполітики розповіли, як малозабезпечені можуть стати підприємцями завдяки державі

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

З 1 січня 2022 року в Україні починає діяти державна програма, яка буде перетворювати малозабезпечених і довготривалих безробітних на підприємців.


В Україні малозабезпечені, які зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні, зможуть отримати поворотну фінансову допомогу до 97,5 тисяч гривень. Відповідні кошти можна буде витратити для придбання обладнання і матеріалів, необхідних для заснування власної справи, повідомляє obozrevatel.

Зокрема, на Львівщині учасниця пілотного проєкту "Рука допомоги" 34-річна Наталія Марковська з безробітної перетворилася на підприємця.

"Довго вагалася, перш ніж подати документи для участі в проєкті. Про нього я дізналася від свого інспектора в центрі зайнятості, де отримувала соціальні виплати, звільнившись із посади виховательки дитсадка. Мій чоловік Петро на той час підробляв виготовленням меблів на замовлення. Обговоривши з ним нечувано вигідну пропозицію, вирішили, що легалізуємо його підробіток і розширимо виробництво", – повідомила Марковська.

Тепер меблі родини замовляють не лише мешканці Львівщини, а й сусідньої Івано-Франківщини. У списку пропозицій: шафи-купе, ліжка, столи, меблі для віталень, дерев’яні сходи.

"Приватне підприємство я оформила на себе, а робітником взяла спочатку свого чоловіка, а за два роки, коли замовлень стало більше, нам знадобилися ще два майстри", – додала Марковська.

За її словами, без цієї допомоги навряд чи вдалося б відкрити власну справу. Виділені кошти (63 тисячі гривень у 2017 році) пішли на оплату дорогих електропилки, рейсмусового і токарного верстатів, фурнітури тощо.

З 1 січня 2022 року в Україні починає діяти державна програма, яка буде перетворювати малозабезпечених і довготривалих безробітних на підприємців. Механізми цієї програми були успішно апробовані в пілотному проєкті "Рука допомоги" в 2016-2019 роках.

Зокрема вказується, що під час дії пілотного проєкту понад 230 довгострокових безробітних у трьох областях отримали безвідсоткову поворотну допомогу від держави на початок власної справи. Більш як 90% із них успішно працюють і наразі.