Україна на порозі нового локдауну: бізнес не готовий до карантину

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Підприємці України не готові до нового локдауну.


Україна незабаром може повернутися до карантину, тому що за кількістю COVID-хворих області виходять із "зеленої" зони. Водночас бізнес не готовий пережити ще один локдаун. Так стверджують 4 з 10 опитаних на OLX підприємців, повідомляє OBOZREVATEL.

Загалом із 2 тис. бізнесменів, які взяли участь в опитуванні, 42% вважають, що не готові до локдауну. Про це свідчать результати опитування OLX.

Крім того, 29% опитаних підприємців заявили, що не відчули впливу карантину, 22% замовляли продукцію в Україні і не скаржаться на швидкість поставок і роботи. Лише кожен 10-й бізнесмен зіткнувся з тривалим очікуванням товарів в Україні.

Крім того, 16% підприємців, які замовляють товари з-за кордону, зазначили, що поставки стали займати більше часу. Для 3% респондентів вони зовсім стали неможливими.

Які рішення шукають бізнесмени для зменшення ризиків?

Серед найбільш популярних категорій для ведення бізнесу – продаж одягу та взуття, оренда і продаж нерухомості, автозапчастини та дитячі товари. Більшість підприємців ухвалили рішення створювати свої онлайн-магазини, а деякі збільшують товарні запаси. Також бізнесмени інвестують у рекламні послуги.

Яка ситуація з COVID-19 наразі та що буде далі?

COVID-статистика в Україні стрімко погіршується – останніми днями кількість нових випадків перевищує дві тисячі. Лише 3 вересня зафіксували тримісячний рекорд – 2693 нових випадків хвороби. Зростає і кількість інфікованих Дельтою – за даними Міністерства охорони здоров'я, протягом двох тижнів кількість хворих цим штамом виросла в 3,5 раза.

Як раніше заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, Україна вже перевищила показники, за якими країна може перейти в "жовту" зону. Глава відомства зазначив, що МОЗ подало клопотання до Кабміну про перехід на інший рівень епідемічної небезпеки.

"Протягом цього тижня збереться комісія з надзвичайних ситуацій, яка розгляне наше звернення. Найімовірніше, з наступного понеділка, 13 вересня, Україна перейде на "жовтий" рівень", – додав він.