Мед із Луганщини смакуватимуть у Японії

фото Проєкту
фото Проєкту

Бджоляр з Новоолександрівки Луганської області Михайло Гребенник готує партію меду до відправки в Японію.


Перемовини та процес підготовки тривали понад рік. Консультанти Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) допомогли бджоляреві провести перемовини та презентувати свій продукт для експорту.

“Спочатку я відправив до Японії зразки стільникового меду. Це невикачаний мед в сотах, він дуже цінується за кордоном. Наш бізнес-партнер був задоволений медом з Луганщини. Зараз готуємо партію цьогорічного меду з різнотрав'я, його продаватиме найбільший інтернет-магазин меду в Японії”, - розповів Михайло.

Зазвичай, українські бджолярі експортують не підготовлену до роздрібного продажу продукцію власного виробництва (не фасовану та без брендуванння), а сировину для подальшої переробки на харчових підприємствах світу. При цьому експортують не самі бджолярі, а потужні підприємства-трейдери, що займаються закупівлею та переробкою меду.

“Експорт меду з пасіки Михайла Гребенника ним самим - один з унікальних прикладів, коли додану вартість отримає бджоляр. Для створення такого прикладу ми залучили досвідчених експертів з експорту продовольчої продукції в Японію, які добре розуміються на особливостях цього ринку. Без такої допомоги було б дуже складно визначити, який саме медовий продукт буде цікавим вибагливим японським споживачам, як він має бути запакований та представлений на полиці, - зазначає керівник напряму з розвитку медового бізнесу Проєкту USAID Руслан Марков. - Створення такого позитивного прикладу допоможе місцевим бджолярам повірити у свої сили. Впевнитися у тому, що їх продукція може мати попит на світових ринках та заслуговує на достойну ціну. Мед, що виробляється на території Східної України досвідченими бджолярами-професіоналами, має високі якісні показники. Він має продаватися в усьому світі та ідентифікуватися покупцями як надзвичайно смачний та корисний продукт. Цей мед повністю заслуговує на таку високу оцінку”.

Продукцію Своя Пасіка Михайло Гребенник представляв нещодавно у Бердянську на фестивалі крафтових виробників Східної України Local Farmer Fest .

“Торік Проєкт USAID вперше проводив фестиваль у Бердянську та Маріуполі. На мою думку, це дуже важливо для популяризації фермерів та їх продукції. Ми з дружиною привезли мед та продукти бджільництва, отримали гарний досвід з продажу та спілкування з клієнтами, нові контакти, - ділиться враженнями бджоляр. - Цьогоріч теж взяли участь у фестивалі, люди підходили скуштувати меду, розпитували про нього, купували. До речі, на фестиваль у Бердянську ми привезли мед, який зараз готуємо до відправки в Японію. Радію, що все більше людей хочуть їсти натуральні продукти, тому йдуть безпосередньо до виробників”.

Михайло Гребенник розвиває родинну пасіку з традиціями від 1880 року. Зараз його пасіка нараховує понад 400 бджолосімей.