Як починаючому бізнесу залучити талановитих співробітників

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Корисні поради для бізнесменів-початківців.


Багато підприємців починають співбесіди з розповідей про місію компанії. Однак в розпал пандемії та економічного спаду мотиваційні промови навряд чи приваблять співробітників, яким потрібна фінансова стабільність. Замість цього краще допоможіть фахівцям відчути свою цінність.

Секрет ідеального лідера – правильна мотивація співробітників

Можна привести багато прикладів, коли хороші фахівці кидали престижну роботу і слідували за підприємцем. Чим саме лідери залучають інших людей? Секрет в тому, що вони дають людям можливість відчути себе цінними не як співробітники, а як особистості.

Можливо, багато хто з менеджерів заперечать: «Звичайно ж, я ціную співробітників в першу чергу як людей». Однак це не означає, що самі співробітники відчувають свою цінність.

Ось п’ять причин, чому відчуття особистої цінності у співробітників це важливо:

Дає перевагу перед конкурентами. Це одна з головних переваг невеликої компанії перед великими корпораціями. У стартапі менше співробітників, тому керівництву легше створити індивідуальні умови для кожного.

Не потребує зайвих витрат, досвіду і харизми. Не має значення вік, ступінь привабливості та можливість запропонувати більшу зарплату – кожен може розвинути цю здатність.

Підвищує продуктивність співробітників. Думка про щорічну премію стимулює не всіх співробітників. Однак якщо людина відчуває, що його старання помічають і цінують – мотивація буде високою.Дослідження вчених університету Торонто показують, що найкращий спосіб допомогти людям досягти максимальної продуктивності – залучити їх внутрішню мотивацію.

Привертає тільки потрібних фахівців. Звичайно, для деяких фахівців розмір зарплати має вирішальне значення при виборі роботи. Але, швидше за все, вони не впишуться в вашу команду. У вас буде тільки один спосіб утримати таких співробітників в проєкті – постійно підвищувати зарплату. Але на це може не вистачити ресурсів.

Допомагає налагодити не тільки робочі відносини. Цей спосіб можна використовувати й в особистому житті. Спробуйте зрозуміти, що мотивує і турбує ваших близьких. Дайте їм відчути свою цінність. Завдяки цьому ваші стосунки можуть покращитися.

Як залучити талановитого співробітника

Покажіть, що кандидат для вас дуже важливий. Як це зробити:

Відкладіть усі пристрої та телефони. Якщо знайомство проходить по Zoom, то зверніться до нього: «Дайте мені секунду, щоб привести все в порядок і зосередити увагу тільки на вас».

Призначте зустріч поза офісом – це означає, що ви готові приділити людині більше часу.

Цінуйте час кандидата – приходьте вчасно і не призначайте зустріч між іншими справами. Краще повідомте кандидату, що звільнили частину свого дня спеціально для нього.

Робіть записи під час розмови – це показує, що ви хочете запам’ятати кожну деталь розмови.

Запитуйте більше про те, що ви можете зробити для кандидата, а не про те, що він може зробити для вас. Співбесіда – відмінний момент, щоб показати зацікавленість в особистості кандидата. Можна почати з простих питань: «Що робить вас щасливим?», «Чим ви захоплюєтеся у позаробочий час?», «Як я можу допомогти вам у розвитку?», «Який з ваших додаткових навичок ви хотіли б розвивати?».

Надайте можливість для розвитку навичок. У корпораціях завдання кожного співробітника чітко визначені. У невеликій компанії можна спробувати різні ролі. Наприклад, інженер може допомагати у розвитку бізнесу.

Запропонуйте заходи, які враховують індивідуальні особливості кандидата. Молодій матері та незаміжній дівчині можуть знадобитися різні пільги. Дізнайтеся, що найбільш важливо для кандидата, і запропонуйте йому індивідуальні пільги. Наприклад, гнучкі робочі години або довшу відпустку.

Цінуйте унікальність кандидата. У корпорації співробітники часто відчувають себе гвинтиками у величезній машині. Використовуйте це у своїх інтересах – дайте фахівцю можливість відчути, що вибрали саме його. Наприклад, можна сказати: «Ми вважаємо, що ваш досвід роботи в якості письменника-фрілансера допоможе краще представити наш продукт на ринку».

Продемонструйте скромність. Скромність – ймовірно, саме недооцінена якість керівника. Однак вона може зіграти вирішальну роль, приємно здивувати кандидата і розрядити обстановку на співбесіді. Ви можете визнати, що готові багато чому навчитися у фахівця.

Пам’ятка: як утримати фахівця

Стримуйте обіцянки. Немає нічого гіршого для співробітників, ніж роботодавець, який багато обіцяє, але нічого не робить. Якщо пообіцяли гнучкий графік або позачергову відпустку – надайте їх.

Завжди дбайте про співробітників – не тільки тоді, коли у вас гарний настрій.

Приділяйте увагу дрібницям. Запам’ятайте дні народження співробітників, дізнайтеся імена їхніх дітей, запитуйте про здоров’я близьких.

Допомагайте співробітникам в кар’єрному та особистому зростанні. Ці два аспекти взаємопов’язані. Технічний курс допоможе стати фахівцем вищого класу, але для командної роботи необхідно тренувати комунікативні навички.

Придумайте цікаві розваги для команди. Придумайте власні розваги спеціально для своєї команди. Якщо хтось зі співробітників грає в місцевому театрі, сходіть на його спектакль всією командою. Якщо кілька співробітників – сімейні люди, можна організувати спільний похід з дітьми в парк атракціонів.