• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • На Донеччині ветерани АТО-підприємці представлять свою продукцію на ярмарку

Криптовалюта тепер легальна: парламент ухвалив закон про віртуальні активи

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Хто на Донеччині тепер офіційно з мільйонами у «крипті»?


Тепер посадовці матимуть вказувати свої криптоактиви в деклараціях. Та деякі з них вже це роблять. Вільне радіо знайшли таких на Донеччині, й дехто у «крипті» зберігає мільйони.

8 вересня Верховна Рада України ухвалила закон “Про віртуальні активи”.  За нього у другому читанні свої голоси віддали 276 народних депутатів. Тепер документ очікує на підпис президента.

Що дає цей закон?

Новий закон про віртуальні активи легалізує криптовалюту та всі електронні активи в Україні. Тобто Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Monero, Dogecoin, NFT-токени та багато інших цифрових грошей стануть легальними.

Для довідки:

Криптовалюта — це цифрова валюта. Всі її різновиди побудовані на принципі незалежності, тому криптовалюту вважають децентралізованою. Люди можуть бачити транзакції, але не можуть знати, хто відправляє ту чи іншу криптовалюту, кому, а подеколи навіть скільки. Через це криптовалюту використовують також у тіньовому ринку, щоб розраховуватись за покупки й послуги без сплати податків, і щоб ніхто не зміг це відслідкувати. А завдяки нестабільному курсу дехто заробляє на валюті й зберігає гроші у «крипті».

Що врегульовує новий закон:

Криптовалюту зроблять легальною. Це означає, що тепер вона матиме юридичну силу. За законопроєктом людина, яка створила собі криптогаманець, уже має право захищати свої віртуальні активи через суд та інші державні інстанції;

В Україні тепер зможуть легально працювати міжнародні чи українські біржі, обмінники та інші компанії, які надають послуги у сфері криптовалют. Але вони мають зареєструватися в Україні та звітувати про свою роботу;

Криптовалюта буде нематеріальним благом, і регулювати її буде Міністерство цифрової трансформації разом з Нацбанком та Нацкомісією з цінних паперів;

Активи не будуть засобом платежу, тобто обміняти їх на майно або заплатити за послуги буде неможливо. Тож доведеться конвертувати криптовалюту у гривню;

Віртуальні активи не можна буде використовувати для “відмивання” незаконних доходів;

Посадовці будуть зобов’язані декларувати усі свої віртуальні активи або активи своїх родичів, які фігурують у документі. Потрібно вказувати вид та характеристики активу, а також кількість валюти. Наприклад “0012.315 Bitcoin”.

У пресслужбі Мінцифри кажуть, що легалізація крипторинку дозволить зробити цю сферу більш прозорою.

Депутати Донеччини з мільйонами у «крипті»

Хоча до прийняття нового закону криптовалюту не зобов’язували декларувати, деякі посадовці вже вказували цю валюту у своїх документах. За даними Opendatabot, станом на 5 квітня цього року 652 українських посадовців та депутатів задекларували криптовалюти на понад 75 млрд грн.

 Деякі з них — з Донецької області. Наприклад, депутат Костянтинівської ОТГ з Іллінівки Ярослав Кульчицький у щорічній декларації за 2020 рік вказав, що в нього є 1,59 Bitcoin (BTC) та 312,9 Bitcoin Gold (BTG). Курс криптовалют сильно коливається, але на момент публікації чоловік у Bitcoin має 1,9 млн грн, а у Bitcoin Gold зберігає ще 550 тис. грн.

Ще вагоміший капітал ми знайшли в декларації депутата Краматорської міськради та за сумісництвом сина нардепів Наталі Королевської і Юрія Солода — Ростислава Солода. У 19-річного політика на банківських рахунках є 17 тис. доларів, але це лише маленька частка його активів. Хлопець задекларував 185 тисяч криптомонет Monero (XMR). Це дорівнює 47,5 млн доларів США або 1,27 мільярда гривень.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • На Донеччині ветерани АТО-підприємці представлять свою продукцію на ярмарку