Бджолярі Луганщини розвивають пасіки завдяки кредитуванню

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Зараз пасічники можуть отримати кредит на пільгових умовах.


За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) близько 20 бджолярів із Луганської області отримали пільгові кредити від кредитної спілки “Мілове-кредит”.

Із 2020 року спілка почала видавати кредити на розвиток бджільництва у регіоні. Кредитні гроші дозволили бджолярам закупити нове обладнання для подальшого розвитку пасік.

“Співпраця нашої кредитної спілки з Проєктом USAID дозволила зменшити відсотки за кредитами. Зараз пасічники можуть отримати кредит на пільгових умовах. В основному, кредити видаємо бджолярам, які хочуть розвивати свої пасіки. Суми різні – від 20 тисяч гривень до 100 тисяч гривень. Кредити видаємо на рік, але його можна повернути достроково. Бджолярі витрачають гроші на нові вулики, медогонки, інше обладнання, купують бджолосім’ї”, - розповів голова правління кредитної спілки Олег Медведєв.

Бджоляр Сергій Скакун звернувся вже за другим пільговим кредитом до спілки “Мілове-кредит”. Три роки тому він вирішив спробувати себе у бджільництві та купив бджіл. За цей час пасіка збільшилась із трьох вуликів до двадцяти чотирьох.

“Я хочу розвивати пасіку, для цього потрібні гроші. Кредит у банку для мене непідйомний через дуже високі відсотки. А кредитна спілка вже надала мені два кредити. Коли я погасив перший, прийшов за другим. 20 тисяч гривень - це невеликі гроші, але для моєї справи вони суттєві. Я придбав деревину для вуликів, інструменти для обробки дерева – компресор, степлер для збирання вуликів, які роблю сам. Наступного року планую збільшити кількість вуликів до п’ятдесяти”, - каже бджоляр із селища Мілове Луганської області Сергій Скакун.