На якому хобі можна заробити — огляд ринку

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Ідеальна ситуація, коли можна поєднувати роботу та хобі.


Вибрали захоплення, які можна монетизувати завдяки незначним початковим витратам. Головне, не хапатися за все відразу, а обрати свою нішу, радять експерти.

Вирощування рослин

Починати краще з кімнатних рослин, які швидко ростуть і затребувані у покупців. Варто поспілкуватися з власниками квіткових магазинів або провести розвідку в інтернеті ще на етапі вибору рослин для продажу. Реалізувати квіти можна через кіоски та інтернет. Якщо подобається складати букети, можна співпрацювати з квітковими магазинами, передає Мінфін.

Авторська консервація та солодощі

Інтерес до варення ручної роботи досить високий. Особливо цінуються незвичні або забуті рецепти. Це заняття може бути сімейним: наприклад, виробництвом займається мати, а реалізацією - дочка або син.

Що стосується солодощів, то на ринку конкуренція дуже висока. Цінуються оригінальні рецепти і креативний підхід до зовнішнього вигляду виробів. Затребувані корисні ласощі без цукру, для веганів. Реалізувати таку продукцію можна через крафтові магазини або соцмережі.

Продаж картин, фотографій

Якщо любите малювати картини, фотографувати, створювати комп'ютерну графіку або колажі, все можна продавати через спеціалізовані стоки. Необхідна техніка - цифрова камера, потужний ПК, графічний планшет. Для створення традиційних картин витрати на якісні матеріали (фарби, олівці, пензлі) можуть скласти 3-5 тис. грн.

Прикраси, ляльки, свічки, мило, в'язання

Щоб монетизувати свої вміння, можна зареєструватися на онлайн-платформах, де продаються вироби ручної роботи. Також продавати товари через сувенірні магазини, ярмарки, виставки, соціальні мережі.

Онлайн уроки

Чим би не захоплювалися - плетінням макраме, малюванням, грою на гітарі, ліпленням, вишивкою, завжди знайдуться бажаючі цьому навчитися. Можна запропонувати себе в якості репетитора і проводити платні заняття онлайн.

Найпопулярніші категорії для ведення бізнесу онлайн — продаж одягу та взуття, оренда та продаж нерухомості, автозапчастини, дитячі товари.

93% онлайн-бізнесів зазначають, що їхній щомісячний прибуток з урахуванням всіх витрат та податків не перевищує 20 тис. грн. 5% отримують від 20 до 50 тис. грн, інші — понад 50 тис. грн. У середньому підприємці мають 17 успішних угод на місяць.